Blog
życie jest piękne
Konstancjusz1
Konstancjusz1 człowiekiem
0 obserwujących 12 notek 5985 odsłon
Konstancjusz1, 23 czerwca 2010 r.

Recepta na sukces JK

Przede wszystkim ma zacząć mówić o prawdziwych problemach ludzi

Najpierw trzeba zauważyć prawdziwe problemy i próbować je rozwiązać. W tym tkwi sedno polityki. A prawdziwe problemy to:
- upadająca gospodarka a z nią upadek wielkich obszarów Polski;
- dramatyczne położenie młodych małżeństw, które muszą wybierać między wspólnym pożyciem, a przeżyciem ekonomicznym;
- beznadziejny stan szpitali i szkolnictwa;
- nieopłacalne rolnictwo, czyli bieda na wsi;
To chyba podstawowe problemy, na pewno nie wszystkie wymieniłem. Wobec tych problemów sprawy takie, jak postkomunizm, walki polityczne, a nawet korupcja na szczytach władzy, łącznie z niesprawiedliwością sądów to pikuś.
Oczywiście jedno wpływa i generuje drugie, czyli kryzys w strukturze powoduje obniżenie standardu życia. Jednak ludzi nie interesują jakieś filozofie, rozgrywki, manipulacje. Po prostu, nie mają na to czasu, ochoty i głowy. Ludzi interesuje to co widzą, a widzą nędzę i nie widzą żadnych szans na zmiane tego stanu.
Wysoka frekwencja i duże wyniki Kaczyńskiego i Napieralskiego to cud, biorąc pod uwagę w jakim położeniu są ludzie i jak są ogłupiani przez media od tylu lat. Ten wynik wyborczy to ewidentny ewenement w skali światowej.
 
Jedyną szansą na przemówienie do ludzi jest zauważenie ich konkretnych problemów. KONKRETNYCH.
Nie mówić, że chcemy solidarnej, sprawiedliwej itp, itd. Wszyscy ludzie wiedzą, że politycy 'chcą dla nich dobrze'. W oczach wyborców najpierw trzeba się uwiarygodnić. A to stanie się, gdy zauważy sie ich sprawy. Do tego, konieczne jest pokazanie realnej propozycji wyjścia z tych problemów. Ludzie potrzebują, żeby im pokazać a nawet poprowadzić za rękę. 
Nade wszystko trzeba udowodnić, że potrzebna jest zmiana. Ludzie nie wierzą, że coś może się zmienić. Trzeba pokazać, że da sie coś zmienić. Trzeba pokazać, że w miejscach, gdzie ludzie wzięli sprawy w swoje ręce uratowano zakłady pracy. A tam, gdzie ludzie nie podjęli inicjatywy wszystko padło. Trzeba obiecać solidne wsparcie fachową poradą inicjatyw oddolnych. Na przykład, gdy pada jakiś zakład pracy ludzie zostają bez pomocy, bez wsparcia, a tymczasem spodziewają sie, że im ktoś w takiej sytuacji pomoże.
JK może spokojnie obiecać, że pomoże fachową poradą każdemu zakładowi, któremu będzie groził upadek, że nie zostawi ich samych, że przyjedzie i będzie im pomagał wyjść z tego. 
 
1.Pokazać, że potrzebna jest zmiana obecnego stanu, bo jest kryzys i nierówność, która bardzo dotyka ludzi.
2.Następnie udowodnić, że da się dużo zmienić.
3.Dać dowody na sukces w miejscach, gdzie zaczęto zmiany.    
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

patriota

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Minister Schetyna zapytany o to, jak przyjął wypowiedź prezydenta Putina o tym, że...
  • @EPOLITIC Rosjanie wytoczyli najcięższe działa przeciwko Polsce. Oskarżyli nas o szkolenie...
  • @RYMPLUM Pan wskazuje na jakiś "Polsko-Ukraiński Batalion Sił Pokojowych, POLUKRBAT,...

Tematy w dziale