Blog
życie jest piękne
Konstancjusz1
Konstancjusz1 człowiekiem
0 obserwujących 12 notek 5985 odsłon
Konstancjusz1, 25 czerwca 2010 r.

Potrzebne jest zjdenoczenie prawicy

W obecnym stanie Polski wyróżnić można problemy ważne:

- wolność badań historycznych, która pokaże, kto był bohaterem a kto zdrajcą;

- pełne, przejrzyste i wiarygodne pokazanie przyczyn tragedii smoleńskiej;

- jasne określenie polskiego miejsca i celu w UE;

- uzdrowienie szkolnictwa, szpitalnictwa oraz armii.

Jednak problemem podstawowym jest gospodarka rolna i przemysłowa. Silna i sprawiedliwa gospodarka to fundament państwa, które będzie chlubą obywateli. Po ukazaniu spektrum celów, trzeba się zastanowić, jak prawica ma zamiar wpływać na ich realizację.

Po pierwsze, konieczne jest zjednoczenie prawicy wokół JK, bo on najwyraźniej odwołuje się do źródeł, z których wyrosła nasza współczesna wolność. JK jednoznacznie odwołuje się i ma pełne poparcie Solidarności. Ma to duże znaczenie nie tylko polityczne, ale i szerzej - moralne, gdyż element wspólnotowości losu został w Polsce zaniedbany. Ludzie czują się wobec swego trudnego losu osamotnieni, a nawet lekceważeni.

- Młode małżeństwa muszą wybierać między wspólnym pożyciem a przeżyciem. Wielu małżonków opuszcza rodzinę, aby zapewnić potomstwu chleb.

- Ludzie pozbawieni pracy, niekiedy z dnia na dzień, nie mają co liczyć na wsparcie.

- Rolnictwo jest nadal nieopłacalne i wieś walczy o przeżycie.

Jedną z przyczyn takiego stanu jest darwinowskie podejście do kwestii pracy, gospodarki i handlu. Prawica nie może rozpraszać się w swoich celach, bo będzie nieczytelna. Musi przede wszystkim skoncentrować się na problemie głównym i jego realizacji. JK jednoznacznie zadeklarował, że ma zamiar walczyć o prawa tych wykluczonych ludzi.
Politycy prawicy widząc, jakie są priorytety, powinni dołączyć się do Lidera - JK i wspierać go swoją wiedzą i siłą. Zbytnie kierowanie się własnymi ambicjami powoduje, co obecnie widać, duże rozproszenie sił na prawicy. Niekiedy nawet zdaża się, że polityk narodowy i konserwatywny wyżej stawia swoje kompleksy czy porażki niż lojalność wobec środowisk spokrewnionych ideowo. W ten sposób byliśmy świadkami, jak polityk deklarujący prawicowość wspierał polityków liberałów a stawał przeciwko innym politykom o podobnych ideałach.

Swoim wpisem mam zamiar wezwać do dyskusji na ten ważny temat.

Pytania, które mnie interesują są następujące: dlaczego prawica jest podzielona, czy realna jest szansa powstania nowej prawicy, do czego dojdzie prawica, gdy się nie zjednoczy?

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

patriota

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Minister Schetyna zapytany o to, jak przyjął wypowiedź prezydenta Putina o tym, że...
  • @EPOLITIC Rosjanie wytoczyli najcięższe działa przeciwko Polsce. Oskarżyli nas o szkolenie...
  • @RYMPLUM Pan wskazuje na jakiś "Polsko-Ukraiński Batalion Sił Pokojowych, POLUKRBAT,...

Tematy w dziale