5 obserwujących
44 notki
35k odsłon
152 odsłony

Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej.

Wykop Skomentuj9

Jak realizacja tego hasła wygląda po 4 latach "dobrej zmiany" chyba tylko ślepiec lub propisowski zadaniowiec nie dostrzega.

O pierwszej części tytułowego zdania rozpisywać się nie warto, inni wcześniej wylali już morze atramentu pokazując, jak wzrosło znaczenie Polski w Świecie po słynnym "wstawaniu z kolan". Wystarczy tylko wspomnieć, że na własne życzenie skłóciliśmy się prawie z całą Europą (za wyjątkiem naturalnie ideologicznie bliskich naszej aktualnej władzy Węgier, Turcji czy Białorusi), a jedyny nasz quasi-sojusznik usytuowany jest za oceanem i jest naszym sojusznikiem bardziej z naszego skamlenia, niż z jego wyboru.

Zajmijmy się zatem drugą częścią gierkowsko-pisowskiego hasła, czyli "aby ludzie żyli dostatniej". I tu również dobrozmiennych przykładów jest całe mnóstwo, ja ograniczę się do jednego, bardzo konkretnego.

Otóż moja rodzina ma przyjemność mieszkać w TBS i w tych dniach otrzymała pismo o wypowiedzeniu dotychczasowej wysokości czynszu i drastycznej podwyżce tegoż, z następującą argumentacją (cytuję dosłownie):

"Podwyższenie stawek następuje przede wszystkim z uwagi na:

- podwyższenie o 15% płacy minimalnej, ma to wpływ na zwiększenie kosztów eksploatacji nieruchomości, a w szczególności kosztów sprzątania, utrzymania zieleni, konserwacji, napraw urządzeń, przeglądów itp,

- istotnym zwiększeniem kosztów finansowych związanych z obsługą kredytów, wynikających ze znacznego wzrostu aktualizowanego co kwartał wskaźnika indeksacji,

- wysokiego poziomu inflacji,

- wzrostu kosztów energii elektrycznej,

- wprowadzenie dodatkowych kosztownych badań urządzeń podlegających dozorowi technicznemu."

Aby nie było wątpliwości, chodzi tu jedynie o podstawową stawkę czynszu najmu lokalu mieszkalnego, a więc w najbliższym czasie dojdzie jeszcze podwyżka cen prądu, ciepłej wody, wywózki śmieci.

Niech żyje Dobra Zmiana i nasz Ukochany Przywódca !!!

Ps. Zaczyna wyglądać na to, że moja wizja sprzed ostatnich wyborów zaczyna się sprawdzać (naturalnie chodzi o Wariant 2):

https://www.salon24.pl/u/kontestator/992342,dla-naszego-dobra-pozwolmy-aby-wybory-wygralo-pis
Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości