Pozytywny Romantyk
Śpiesz się powoli...
1 obserwujący
28 notek
4251 odsłon
  18   0

15 mln Ukraińców będzie potrzebowało wsparcia psychologicznego w związku z wojną w Rosji.

Minister zdrowia Ukrainy powiedział to podczas narady na temat stworzenia narodowego programu zdrowia psychicznego.

Wiktor Liaszko (minister zdrowia Ukrainy) powiedział, że około 15 mln Ukraińców będzie potrzebowało wsparcia psychologicznego w związku z traumatycznymi przeżyciami wywołanymi wojną z Rosją, a około 3-4 mln tych osób będzie potrzebowało leczenia i leków - minister powiedział to podczas narady na temat stworzenia narodowego programu zdrowia psychicznego.


 Z każdym dniem liczba ludzi, którzy będą odczuwać skutki (wojny) na swoim zdrowiu psychicznym, będzie rosnąć. Nawet tych, którym udało się stabilnie przetrwać pierwsze miesiące wojny, czeka mentalne wyczerpanie, bo przyzwyczajenie do ciągłego przebywania w warunkach wojny też może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne


Liaszko dodał, że zaburzenia psychiczne mają wpływ na wzrost liczby chorób wieńcowych, cukrzycy, artretyzmu, astmy, a także chorób onkologicznych. Ponad 50 proc. osób z zaburzeniami psychicznymi (4 razy więcej niż ogół populacji) cierpi też na zaburzenia snu. W przypadku depresji ryzyko śmierci na raka wzrasta o 50 proc., a chorób serca o 67 proc.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale