6 obserwujących
119 notek
52k odsłony
  918   0

Kobiety kontra Mężczyźni i co z tego wynika

W efekcie, w ekspresowym, jak na dotychczasowe tempo ewolucyjnej adaptacji, następuje zmiana ról społecznych. Mężczyźni coraz częściej aktywnie uczestniczą w wychowaniu swoich małych dzieci, wykonują typowo żeńskie prace domowe, dbają o swój wygląd czasami do przesady. Kobiety zaś, podejmują się zadań wymagających zdecydowania i chłodnej kalkulacji, co do tej pory było wyłączną domeną mężczyzn.

Czy jednak kobiety i mężczyźni w dzisiejszych czasach budzą zachwyt? Czy kobieta działająca przeciwne do swoich wewnętrznych preferencji, jest piękna, jak piękna potrafi być kobieta? Czy oparcie na męskiej sile i ochronie, który pozwalał jej wcześniej swobodnie sięgać do swojego bogactwa i dawać piękno wszystkim wkoło, nie ma jednak znaczenia? Moim zdaniem taka metroseksualna kobieta, która na siłę stara się być silna i niezależna, nie budzi zachwytu, ani zainteresowania. Nie uważam wcale, że takie moje nastawienie do kobiet podejmujących się przejęcia typowo męskich postaw, wynika z lęku przed silnymi kobietami. Pamiętam jak odbierałem kiedyś panią Tatianę Okupnik na jej koncercie. To był dynamit energii, a jednak to był dynamit kobiecości i budził mój zachwyt. Natomiast występy w telewizji takiej pani Moniki Olejnik budzą wyłącznie moje negatywne odczucia.

Jeszcze gorzej sprawa się ma z facetami. Tu już nie chodzi o brak pozytywnych odczuć. Tutaj w grę wchodzi wręcz zażenowanie i niesmak. Dumny odważny i niezależny dawniej mężczyzna, zmienił się w swoje przeciwieństwo. Jakkolwiek jego wiedza, umiejętności intelektualne, oraz rozumienie kobiet, daleko przewyższają to u jego protoplastów, to brak pewności siebie, zalęknienie, staje się dominującą cechą (oczywiście nie u wszystkich z nas, ale u zauważalnej części z nas na pewno). Dowodem na to, jest choćby stosunek do oficjalnych wiadomości w mediach. Przedtem w sprawie szerzenia demokracji w odległych „dyktaturach”, a teraz w sprawie wiadomej „pandemii”, media robią sobie z nas idiotów, wmawiając nam rzeczy mocno odbiegające o zdrowego rozsądku. Tylko nieliczne głosy sprzeciwu pojawiają się w miejscach takich jak S24. Reszta łyka oczywiste kłamstwa bez zmrużenia okiem - bo przecież wszyscy tak samo mówią. A gdzie rozsądek i męska niezależność? Schowała się głęboko do podświadomości. I o to pewnie chodzi, aby rządzący mieli spokojną głowę i nie musieli spotykać się z rzeszą niezależnie myślących, silnych psychicznie facetów, którzy rozsądnie dbając o swój i swojej rodziny interes, nie dadzą się tak łatwo oszukać. 


Nie należy zapominać, że zmiany w naszej mentalności, raczej nie spowodowały głębszych zmian w podświadomości. I kobiety i mężczyźni, w głębi podświadomości, pozostali przy swoich tradycyjnych rolach. 

Jeżeli w takiej sytuacji nastąpi załamanie naszej cywilizacji, a nawet jej kompletny upadek, męska siła fizyczna i kobiece macierzyństwo znowu wyjdą na pierwszy plan. Jednak w odróżnieniu od sytuacji w poprzednich wiekach, i jedna i druga strona duetu, zyskała na tyle dużo cennych doświadczeń, aby relacje damsko - męskie znalazły się na dużo wyższym poziomie. Kobiety pozostaną silne psychicznie i w pewnym zakresie niezależne, a mężczyźni wrażliwsi na odczucia innych. 

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo