Krytyka Polityczna Krytyka Polityczna
1282
BLOG

Komunikat: Stowarzyszenie Brzozowskiego odpowiada Napieralskiemu

Krytyka Polityczna Krytyka Polityczna Polityka Obserwuj notkę 10

 W wywiadzie dla „Polski the Times” Grzegorz Napieralski wzywa nas: „Jeśli to środowisko lewicowe, niech działa non profit. Niech wychodzi na zero i zyski przekłada na akcje charytatywne czy pomoc dla studentów. Czy biednego studenta stać na to, by pójść do lewicowego środowiska i kupić sobie tam piwo?”

 
Informujemy, że Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego jest organizacją non profit. Kto aspiruje do stanowienia prawa, powinien wiedzieć, że każda organizacja pozarządowa w polskim prawie jest organizacją nie nastawioną na zysk, a na realizację celów, dla których została powołana. Jeśli prowadzi działalność gospodarczą, na przykład wydając książki lub prowadząc klubokawiarnie, to ma prawny obowiązek przekazywać go na cele statutowe. I rozliczać się przed odpowiednimi instytucjami administracji publicznej, co Stowarzyszenie robi bez zarzutu.
 
Informujemy także, że ceny w kawiarni prowadzonej przez Stowarzyszenie nie odbiegają od standardowych w miejscach uczęszczanych przez studentów, a jeszcze niedawno podobały się także liderowi SLD, gdy zgłaszał się do nas z propozycją organizacji swojej imprezy wyborczej w „Nowym Wspaniałym Świecie”. 
 
W końcu liderowi SLD należy przypomnieć, że kawiarnia jako część Centrum Kultury była warunkiem postawionym w postępowaniu przetargowym na lokal przy ul. Nowy Świat 63, ogłoszonym przez koalicję samorządową PO i… jego własnej partii. Stowarzyszenie wywiązało się z tego obowiązku z powodzeniem i przekazuje nadwyżki przychodu nad kosztami działalności kawiarni na program kulturalny, a sprawozdania z działalności zgodnie z umową są przekazywane władzom Miasta.
 
Zamiast kompromitować się nieznajomością polskiego prawa, a nawet regulaminów współtworzonych przez własną partię, proponujemy, żeby poseł Grzegorz Napieralski przedstawił opinii publicznej, co partia pod jego przywództwem zrobiła dla biednych studentów, o których się tak martwi. Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, choć nie jest finansowaną przez państwo partią polityczną, organizuje dla nich rokrocznie ponad tysiąc bezpłatnych wydarzeń kulturalnych w całej Polsce, wydaje kilkadziesiąt książek, pismo, dziennik internetowy, prowadzi kilka centrów kultury, organizuje stypendia i szereg innych działań, o których codziennie można przeczytać na naszych łamach lub w zbiorczych raportach
 
Zarząd Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego
 

Krytyka Polityczna

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka