30 obserwujących
111 notek
141k odsłon
  1375   0

Co jeszcze może osiągnąć Beata Szydło

Beata Szydło w Parlamencie Europejskim
Beata Szydło w Parlamencie Europejskim

Niezwykła pokora Beaty Szydło utrudnia niewąpliwie jej sukcesy w walkach "korporacyjnych" i "uczelnianych", a te dwa wzorce przebiegu konfliktów dominują aktualnie w polskim rządzie zastępując panujący wcześniej niepodzielnie w PiS wzorzec partyzancki, w którym Beata Szydło znajdowała się znakomicie (oczywiście w PO dominowała i dominuje nadal formacja "typu mafijnego" o czym pisałem wcześniej, zaś w Nowoczesnej na razie dominują relacje pracodawca-pracownik małej firmy z kapitałem zagranicznym).

A. Z czego składa się wizerunek Beaty Szydło?

Ciepło (głównie z cech płci)

Pracowitość (z kampanii oraz aktualna autoprezentacja prac rządu)

Pokora (cechy osobnicze - gesty, sposób chodzenia, mówienia etc. i oczywiście dojrzałość wynikająca z wiary, jawnie dostrzegalna)

Patriotyzm i niezłomność (cechy przeniesione z wizerunku PiS, głównie zasługa Jarosława i Lecha Kaczyńskiego)

B. Co więc powoduje, że Jarosław Kaczyński powinien potwierdzić aktualnie przywództwo Beaty Szydło?

1. Wybór Beaty Szydło na Premiera stanowił bezprecedensową umowę pomiędzy elektoratem a PiS przy wsparciu Prezydenta potwierdzającego, że taka umowa stanowić będzie również danie możliwości realizacji przez Niego swoich obietnic wyborczych.

2. Nie ma żadnego powodu do zmiany tej umowy leżącego po stronie Beaty Szydło. Elektorat nie uwierzyłby w przyszłości w żadne zapowiedzi personalne PiS.

3. Być może Mateusz Morawiecki czy Piotr Gliński byliby lepszymi premierami, ale nikt im w chwili obecnej nie przeszkadza w realizacji swoich zadań, a na pewno taką osobą nie jest Beata Szydło.

4. Beata Szydło zbudowała wizerunek osoby bardzo pracowitej, a taki stanowi znacznie większy potencjał w sytuacji nieuchronnego wypalania się poparcia dla rządu niż choćby najszersze plany ekspansji gospodarczej Polski. W momencie gdy Plan Morawieckiego czy też Program dla Polski Glińskiego odniosą sukces i zbudują kolejną nadzieję - będzie to znakomita okazja do zmiany Premiera po trochę ponad 3 latach ... przy okazji nominowania Pani Prezes Beaty Szydło na Prezesa PiS. 

Drugie zwycięstwo wyborcze bowiem PiS będzie musiało być okupione znów przez Prezesa, kolejną - jeszcze większą - ofiarą (bowiem "Kościół zwycięża, gdy pada ofiarą").

5. Beata Szydło została zbudowana jako pomost pomiędzy wyborem Andrzeja Dudy a wyborem PiS i stanowi Ona szansę na przejęcie przez PiS elektoratu z II tury, którego PiS do tej pory nie przejął. Niech się jak najczęściej z M.Morawieckim pokazuje, ale nie On (ani P.Gliński) może być pasem transmisyjnym nowego elektoratu.

6. Beata Szydło, jak i Andrzej Duda odbierani są jako osoby ciepłe emocjonalnie (w przeciwieństwie do M.Morawieckiego i P.Glińskiego) - a takim osobom się najwięcej wybacza.

7. Porażka wizerunkowa przesłuchania w UE również dowodzi jaką siłą jest Beata Szydło w kontekście oddziaływania na opinię publiczną w UE.

8. W sytuacji ew. puczu Beata Szydło będzie miała poparcie 70%, a w przypadku konfliktu zbrojnego ... Antoni Macierewicz - 95% :)

9. Niemcy w spotach zaatakowali w Beatę Szydło nie bez przyczyny. Są bardzo racjonalni i tacy byli również przy wejściu Polski do UE negocjując twardo limity a nie wysokość środków unijnych ...

C. Co może osiągnąć jeszcze w polityce Beata Szydło?

Sytuacja międzynarodowa będzie skazywała Polskę na coraz to dziwniejsze konflikty. Wojna hybrydowa (trwająca już) wraz z próbą doprowadzenia do przesilenia światowego (czy też "ekologicznego", czy też "imigracyjnego", czy może opartego o walkę z "cyberprzestępcami" lub zwykłą "obronę przed agresją Iranu, Rosji etc") promować będzie osoby posiadające doświadczenie w neutralizowaniu emocjonalnym konfliktów w warstwie obrazu i słowa przy równoczesnej niezłomności w czynach.

Wynajęcie Pani Beaty Szydło na Premiera przez elektorat nie zmieni się - sztuczne zaś votum nieufności ze strony własnej partii wpłynie na fakt, iż kolejny Premier będzie zaczynał z poparciem o 5-10% niższym, a nie wyższym ...

Beata Szydło ma szansę na bycie równie stabilnym elementem sceny politycznej co Jarosław Kaczyński. Stąd próby Jej neutralizacji.

Układ wizerunkowy: ciepło-pracowitość-pokora (cechy osobnicze) + patriotyzm, niezłomność (cechy przeniesione z wizerunku PiS) powodują już aktualnie dużą nadwyżkę wizerunkową Premiera nad poparciem dla rządu, a przyszłości stanowić będą bazę dla zdobycia przez PiS nowego elektoratu i możliwego powtórzenia wyników wyborów (nie wyników głosowania, bo te będą musiały być znacznie lepsze).

Krzesimir

 

 

 

 

 

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale