krzysztofjaw krzysztofjaw
181
BLOG

D. Tusk i jego "ordnung muss sein"...

krzysztofjaw krzysztofjaw Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 8

D. Tusk raczył był pośrednio wychwalać zachodni porządek, czyli tak naprawdę niemiecki porządek. Bowiem Niemcy są słynni ze swojego "ordnung muss sein", czyli stwierdzenia/przysłowia, że "porządek musi być". Pojęcie „porządku” jest powszechnie uznawane za kluczowy zwrot służący do opisu kultury niemieckiej.

Na jednym ze spotkań zagaworzył, że "pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu, w Wielkopolsce przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu, wiecie tak naprawdę być może w polityce dzisiaj polskiej potrzebny jest elementarny porządek" [1].

I D. Tusk de facto odwołuje się właśnie do tegoż "niemieckiego porządku" i kultury niemieckiej jako pozytywu. I odnosi to do naszych ziem zachodnich, które były pod zaborem pruskim albo stanowiły terytorium niemieckie przed II WŚ.

Ja się nie dziwię fascynacji tegoż Pana Niemcami bo sam po babce i matce jest w połowie Niemcem. Druga połowa to zagadka. On sam mówi, że to połowa kaszubska, choć nazwisko Tusk nie jest kaszubskie. To wydaje się nieistotne, bowiem on w ogóle nie czuje się Polakiem i bliżej mu do ojczyzny jego matki.

Po prostu od zawsze mierzi go "polskość i jej nienormalność" [2] a powrót do polskiego Sejmu napawa go odrazą [3], ale... przecież "porządek musi być" i trzeba wypełnić niemiecki rozkaz powrotu do Polski i obalenia rządu PiS (ZP).

I tak się zastanawiam. Czy D. Tusk akceptuje ten "niemiecki porządek" niezależnie od tego, że to Niemcy wywołały dwie wojny światowe i chciały eksterminować wszystkich Polaków i innych Słowian, Żydów, Cyganów, homoseksualistów czy niepełnosprawnych intelektualnie?

Takiego drugowojennego niemieckiego/nazistowskiego porządku chce niemiecki D. Tusk?

Tego nie wiem, ale wiem jedno: on spełniał i będzie spełniał wszystkie żądania Niemiec, bo przecież "porządek musi być" i rozkazy trzeba wykonywać! Tym bardziej, że cała jego kariera polityczna była możliwa tylko dzięki niemieckim pieniądzom, za które pierwotnie założył swój KLD - protoplastę dzisiejszego PO [4]!

A może - skoro chciał oddać prawie pół Polski wschodniemu agresorowi - chce w Polsce kolejnego rozbioru Polski dokonanego przez Niemcy i Rosję?

Tego też do końca nie wiem, ale trzeba sobie uzmysłowić, że Niemcy forsują pomysł Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa, co sprawiłoby utratę przez Polskę suwerenności i niepodległości. Znów byśmy zniknęli z mapy świata jako samodzielne państwo i stalibyśmy się landem/regionem/województwem tegoż Państwa Europa ze stolicą w Berlinie.

No to 15 października wybierajmy Polskę albo kondominium rosyjsko-niemieckie! Wybór należy do nas!!!

[1] https://regiony.tvp.pl/72996322/tusk-obraza-polakow-okupacje-nazywa-kultura-zachodu

[2] Słowa D. Tuska "polskość to nienormalność" zostały wypowiedziane na łamach miesięcznika "Znak" w listopadzie 1987 roku. Co prawda samo to określenie jest cytowane jako wyjęte z kontekstu i nawet J. Kaczyński zwraca na ten fakt uwagę broniąc D. Tuska, ale moim zdaniem od momentu powstania za niemieckie pieniądze Kongresu Liberalno-Demokratycznego (KLD) szefowanego przez D. Tuska, te jego wcześniejsze słowa niejako faktycznie zaczęły oddawać późniejszy stosunek do Polski. I na tym samym spotkaniu z wyborcami, w którym J. Kaczyński bronił D. Tuska przed wybiórczym cytowaniem jego słów z 1987 roku, ostatecznie stwierdził, że: "Mamy w Polsce partię niemiecką i ten wybór, który jest przed nami, to jest wybór: polska partia lub partia niemiecka i jej sojusznicy, którzy na wszystko są gotowi machnąć ręką, żeby tylko do tego parlamentu się dostać" - https://krzysztofjaw.blogspot.com/2023/07/czy-d-tusk-jest-niezrownowazonym.html

[3] Nie wiedząc, że już nastąpiła emisja, D. Tusk stwierdził w TVN: "demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować... To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział na tej Wiejskiej (siedziba Sejmu - red)" - https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3022927,upiorna-mysl-tuska-o-powrocie-do-sejmu-poslowie-pis-panie-donaldzie-moze-czas-dac-sobie-spokoj

[4] Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką chadecję - twierdził Paweł Piskorski. Pisał o tym w swojej książce i mówił w wywiadzie dla "Wprost" - https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/793511,niemcy-finansowali-kld-partie-donalda-tuska.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com 

Krzysztof Jaworucki - KONSERWATYSTA W IDEI, WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH I POGLĄDACH EKONOMICZNYCH. EKONOMISTA I FINANSISTA. MIŁOŚNIK ŻEGLOWANIA I WSPINACZEK GÓRSKICH. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE. Bł. Jerzy Popiełuszko: "Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą"; "Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się wolnymi już teraz"; "Zło dobrem zwyciężaj". Św. Jan Paweł II: "Jeśli ktoś lub coś każe Ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to! Jeśli znasz odwieczną Miłość, która Cię stworzyła"; "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"; Nie sposób inaczej zrozumieć Człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest Naród"; "Musicie być mocni mocą wiary i nadziei". Edmund Burke (1729–1797) – irlandzki filozof i polityk, twórca nowoczesnego konserwatyzmu, krytyk rewolucji francuskiej: "Naród jest organiczną całością ukształtowaną przez przeszłość i tradycje"; "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"; "Wolność bez mądrości i cnoty? To jest zło największe z możliwych". Moja strona domowa: http://krzysztofjaw.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka