W 1050 rocznicę Chrztu Polski Narodowy Bank Polski wyemituje banknot kolekcjonerski o nominale 20 PLN. W centralnej części strony przedniej przedstawiono stylizowane portrety Mieszka I i Dobrawy; na odwrocie przedstawiono wizerunek katedry gnieźnieńskiej. A ja jestem pewien, ze jeszcze jedna kadencja PO i na nominale 500 PLN znalazłby się Henryk III Walezy, pierwszy król elekcyjny i gej na polskim tronie. To uroczy byłby banknocik, król miałby (zgodnie z prawdą historyczną) dwa podwójne kolczyki w każdym uchu wraz z wisiorkami, ozdobionymi drogimi kamieniami i cennymi perłami, jego strój byłby cały w diamentach, brylantach i perłach. Jego włosy były posypane fioletowym proszkiem a strój błyszczącym brokatem. We Francji Henryk zyskał przydomek „księcia Sodomy”, a u nas stałby się symbolem dobrego smaku Polaków.
Komentarze
Pokaż komentarze