Krzysztof Zdzisioo Krzysztof Zdzisioo
190
BLOG

Czy na nominale 500 PLN nie pojawiłby się w Polsce książę Sodomy?

Krzysztof Zdzisioo Krzysztof Zdzisioo Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

 

W 1050 rocznicę Chrztu Polski Narodowy Bank Polski wyemituje banknot kolekcjonerski o nominale 20 PLN. W centralnej części strony przedniej przedstawiono stylizowane portrety Mieszka I i Dobrawy; na odwrocie przedstawiono wizerunek katedry gnieźnieńskiej. A ja jestem pewien, ze jeszcze jedna kadencja PO i na nominale 500 PLN znalazłby się Henryk III Walezy, pierwszy król elekcyjny i gej na polskim tronie. To uroczy byłby banknocik, król miałby (zgodnie z prawdą historyczną) dwa podwójne kolczyki w każdym uchu wraz z wisiorkami, ozdobionymi drogimi kamieniami i cennymi perłami, jego strój byłby cały w diamentach, brylantach i perłach. Jego włosy były posypane fioletowym proszkiem a strój błyszczącym brokatem. We Francji Henryk zyskał przydomek „księcia Sodomy”, a u nas stałby się symbolem dobrego smaku Polaków.

Siedząc myślę, rozwagę czynię, akcja rzecz ciężka, to nie sprawa prosta, jest skomplikowana gdy jej trzeba sprostać.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura