Zatrzymaj chorobę Alzheimera
Od kilkudziesięciu lat wmawia się pacjentom chorym na chorobę Alzheimera, że nic z tym nie można zrobić. Od paru lat dr. Dale E. Bredesen próbuje się przebić z informacją o procedurze, która pozwala zatrzymać a nawet cofnąć chorobę, we wstępnych fazach.
2 obserwujących
99 notek
67k odsłon
3792 odsłony

LIST OTWARTY DO NAUKOWCÓW Z DZIEDZINY MEDYCYNY, LEKARZY, POLITYKÓW

Wykop Skomentuj3

LIST OTWARTY DO NAUKOWCÓW Z DZIEDZINY MEDYCYNY, LEKARZY, POLITYKÓW

dotyczy rządowych planów 100 krotnego zwiększenia dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych (PEM) w środowisku, planów uruchomienia nowych częstotliwości - fale milimetrowe (generacja nazywana 5G), wprowadzenia na szeroką skalę internetu rzeczy (dodatkowe promieniowanie z lodówek, liczników pomiarowych, samochodów itd.), budowania nadajników 5G w odległościach nawet mniejszych niż 200 m na każdym zabudowanym obszarze, także na latarniach, obniżenia wysokości wieszania nadajników na stacjach bazowych i zwiększania ich mocy.

Wszystkich czytelników tego listu proszę bardzo o wysłanie linku do znajomych Wam, lub ulubionych: lekarza, naukowca, polityka.


Szanowni Państwo,

Podczas ostatnich 2 tygodni, zaglądając na strony ministerstwa zdrowia i cyfryzacji, słuchając "dyżurnego" lekarza w porannej audycji telewizyjnej tvp, czytając opracowania przygotowane dla rządu, przeraziłem się jak bardzo jednostronne (po stronie przemysłu) są to materiały i audycje.

Prawdopodobnie rząd ma interes gospodarczy (rozwój gospodarki, sprzedaż nowych częstotliwości za parę miliardów zł), podobnie wiele firm na tym chce skorzystać, szczególnie telekomunikacyjne. 

W dostarczanych informacjach nie ma niestety rzetelnej informacji o niekorzystnych skutkach takich pomysłów.

Dotyczy to szczególnie zdrowia (elektrosmog), wpływu na klimat, zużycia energii, wolności.

Dla mnie te działania mają charakter eksperymentu na ludziach, ale nie o mnie i moje poglądy tutaj chodzi.

Chciałbym, żeby Państwo, którzy macie największy wpływ na zdrowie Polaków, otrzymali informacje naukowców, którzy ostrzegają przed tymi działaniami. 15 lat temu zainteresowałem się tym tematem i poświęciłem 3 lata życia na zapoznanie się z opiniami naukowców zagranicznych i dyskusję z polskimi naukowcami np. z panem prof. Markiem Zmyślonym z Instytutu Medycyny Pracy, czy też panem prof. Stanisławem Szmigielskim z WIHE. Nie doszło wtedy do zorganizowania wspólnej konferencji międzynarodowej, choć udało mi się namówić na udział w niej, niezależnych od przemysłu naukowców z zagranicy.

Teraz nawet pan prof. Marek Zmyślony jest przeciwny projektom zmiany dopuszczalnych limitów PEM zaproponowanym przez ministra zdrowia.

Szanowni Państwo,

Od wielu lat grupa Bioinitiative, złożona z bardzo cenionych naukowców w dziedzinie wpływu pola elektromagnetycznego na zdrowie, zaleca obniżenie norm dopuszczalnego promieniowania, znacznie poniżej norm dopuszczalnych teraz w Polsce. Popiera to wykazem badań naukowych, który zamieszcza na swojej stronie www.bioinitiative.org

 Minister Zdrowia konsultował w tych dniach projekt nowego rozporządzenia, w którym podniesie te normy i to stukrotnie z 0,1 W/m2 na 10 W/m2.

Więcej, o wpływie tego pomysłu na zdrowie, można przeczytać w liście 180 naukowców i lekarzy z całego świata w sprawie transmisji 5G i wpływie promieniowania fal milimetrowych na zdrowie. 

http://www.iemfa.org/wp-content/pdf/2017-09-13-Scientist-Appeal-5G-Moratorium.pdf

Proszę szczególnie przeczytać informacje pod linkiem o "konflikcie interesów" członków ICNIRP, którzy wskazali limity do których zmierza polski rząd.

Opinię w ramach konsultacji  ministra zdrowia przesłała jeszcze inna grupa naukowców  International EMF Alliance (www.iemfa.org):

https://www.facebook.com/EMRadiationResearchTrust/posts/3207994042560769?hc_location=ufi

Na końcu tej opinii jest wiele bardzo ciekawych linków z kolejnymi informacjami na omawiany temat, warto je przejrzeć.

Np. na 3 pozycji można znaleźć apel naukowców do sekretarza generalnego ONZ w polskim tłumaczeniu:

https://www.emfscientist.org/images/docs/transl/Polish-Apel-naukowcow_2017.pdf

Już parę lat temu, na problem sposobu wyznaczenia norm, do których zmierza polski rząd, a także konieczność badań nad wpływem na zdrowie, przed uruchomieniem nowych częstotliwości, zwracali uwagę naukowcy w tym piśmie do ONZ.

Już na głównej stronie  https://www.emfscientist.org/

znajdą Państwo wideo z apelem największego autorytetu w tej dziedzinie p. prof. Martina Blanka.

Niestety był to apel przedśmiertny. Pan Profesor zmarł w zeszłym roku, ale zostawił po sobie olbrzymi dorobek badań naukowych:

http://www.physiology.columbia.edu/MartinBlank.html

Kiedy na moim osiedlu 14 lat temu budowano największą w Europie linię elektroenergetyczną najwyższych napięć 2x400 kV + 2x220 kV, tylko 22 metry od najbliższych domów, pan profesor napisał dla nas opinię o zagrożeniu dla zdrowia.

Podobną opinię wyraziła wtedy Pani prof. Magda Havas.

Z prezentacji wielu naukowców jej prezentacje są najbardziej przejrzyste dla zwykłych ludzi, stąd przesyłam link do tej z polskimi napisami:

https://www.youtube.com/watch?v=mfAdULoIJfw&feature=share&fbclid=IwAR034FyrMTZyVRqjB-1DhaHDbbb_hV8xAF3Mx1HcukJF7r3VlGDmmP5O4zQ

Na koniec jeszcze raz przypominam stronę, na której znajdą Państwo najwięcej naukowych informacji:

A Rationale for a Biologically-based Public Exposure Standard  

for Electromagnetic Fields (ELF and RF)   

www.bioinitiative.org


Warto się z nimi zapoznać przed wyrażeniem poglądu, o wpływie na zdrowie rozwiązań, które szykuje rząd, a które już są testowane w kilku miejscach w Polsce. Bardzo bym chciał, aby te decyzje były podejmowane w pełni świadomie i z pełną wiedzą o konsekwencjach.

Niezależni, od przemysłu, naukowcy zrobili wszystko co mogli, wysłali w świat ostrzeżenia i zaprosili do zrobienia badań jeszcze przed uruchomieniem eksperymentu na ludziach, teraz decyzje są w Państwa rękach.


Dziękuję bardzo wszystkim, którzy zapoznali się z przygotowanymi materiałami.


życzę Państwu dobrych, dla polskiego narodu, rozwiązań.


Krzysztof Kukliński

Kamionki/Poznań

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale