70 obserwujących
729 notek
1205k odsłon
375 odsłon

Wstawanie z kolan. Ekshumacje w Treblince i ofiar smoleńskiej katastrofy

Wykop Skomentuj12

Zaplanowane na przyszły tydzień ekshumacje w obozie katorżniczej „pracy” w Treblince nie odbędą się. Amerykański rząd wyrażjąc wolę żydowskiego lobby „ostrzegł” polskie władze przed podejmowaniem kroków związanych z podjętą przez IPN decyzją badania niemieckich zbrodni na terenie obozu. Decydujący jest głos żydowskich ortodoksyjnych środowisk religijnych niedopuszczający możliwości ekshumacji zwłok ze względu na przekonania religijne.

IPN podlegający Prokuraturze Generalnej czyli panu Ziobrze wsztrzymał prace w trybie natychmiastowym.

Suwerenne Polskie Państwo ugięło się pod presją amerykańsko-żydowskich środowisk broniących intersów swoich obywateli.

W maju roku 2018 odbyła się ostatnia ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Część rodzin ofiar nie zgadzała się z decyzją Prokuratury i decyzją Sądu Rejonowego (bez prawa odwołania) i wniosła sprawę na forum Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Wyrok Trybunału m.inn. mówi:

” …Trybunał uznał, że działania prokuratury naruszyły artykuł 8. Konwencji Praw Człowieka, który mówi o poszanowaniu życia prywatnego i rodzinnego. Sędziowie stwierdzili, że prokuratura prowadząc śledztwo i wyjaśniając przyczyny tragedii powinna brać pod uwagę interesy rodzin ofiar katastrofy. Natomiast przez jej arbitralne działania bliscy zostali pozbawieni jakiejkolwiek ochrony w tej sprawie…”

Przyznano odszkodowanie od Państwa Polskiego w kwocie 16.000,- euro.

Polskie Państwo nie odwoływało się od wyroku uznając tym samym jego orzeczenie.

Suwerenne Polskie Państwo nie uznało w swoim krajowym orzecznictwie żywotnych interesów swoich obywateli, lecz zostało do tego zmuszone wyrokiem międzynarodowego Trybunału.

Obrona interesów polskich obywateli przy wyjaśnianiu niemieckich zbrodni wojennych czy uleganie zagranicznemu lobby?

Respektowanie praw człowieka i obywatela we własnym kraju czy bezduszne, bezprawne i politycznie umotywowane działania państwa przy ekshumacjach ofiar katastrofy?

Wstawanie z kolan czy padanie plackiem na ziemi?

Ocenę pozostawiam czytelnikom.


Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka