Tyle była na salonie dyskusji o złych sondażach.....
W przedwyborczych sondażach siedmiu instytutów badawczych, z których korzystały polskie media, wyniki wyborów jeśli się różniły od podanych przez Państwową Komisję Wyborczą – to maksymalnie o 3-4 proc.
Jak podała PKW, Platforma Obywatelska otrzymała w wyborach parlamentarnych 42 proc. głosów. Taki sam wynik PO uzyskała w zeszłotygodniowych sondażach ARC Rynek i Opinia (z 17 października) oraz PBS DGA (16-18 października). Najwięcej od oficjalnych wyników – o 3 proc. – odbiegały sondaże CBOS (10-14 października) i GfK Polonia (18 października), które dawały PO 39 proc. poparcia.
Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w wyborach 32 proc. głosów. Taki sam wynik uzyskało w sondażu PBS DGA. W sondażu Pentor Research International (16-17 października) PiS uzyskał o 3 proc. mniej. Lewica i Demokraci zdobyli 13 proc. głosów. Żaden z instytutów nie podał takiej liczby. O 1 proc. wyższe wyniki podawały sondaże ARC Rynek i Opinia oraz GfK Polonia. CBOS, Millward Brown SMG/KRC (17-18 października), PBS DGA oraz TNS OBOP (18 października) miały wyniki niższe o 1 proc. O 4 proc. wyższy wynik LiD zanotował w sondażu Pentor. Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło 9 proc. głosów. Taki sam wynik uzyskało w sondażach GfK Polonia i Millward Brown SMG/KRC. O 2 proc. niższy wynik PSL miał w sondażach ARC Rynek i Opinia, PBS DGA oraz Pentora.
4RP i jej zwolennicy (czyli za co ich kochamy....):
woodya
Jesteś śmierdzącym gównem...
2008-06-07 20:14
mordotymoja
-------------------
Nie czytam Ciebie boś pożytecznym(albo nawet i przestępczym beneficjentem III RP)
Jedynie więc odnośnie tytułu: kojarzenie PiS-u z komuną to kurewskie bydlactwo medialne, na które się złapałeś jako michnikowski cyborg lub powtarzasz ten kurewski numer całkiem świadomie.
W pierwszym przypadku można Cię jeszcze próbować uświadomić, jesliś zaś drugim - **** Ci w ***.
2008-06-07 20:24
ArtB
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka