6 obserwujących
468 notek
61k odsłon
346 odsłon

Eurowizja Junior 2020. Wiemy, jak głosować na Alę Tracz!

Wykop Skomentuj

W najbliższą niedzielę 29 listopada będzie miał miejsce Finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020, który ze względu na pandemię odbędzie się zdalnie. W tej sytuacji organizatorzy zmienili formułę konkursu, a wszyscy uczestnicy musieli nagrać swoje konkursowe występy wcześniej. Zostaną one wyemitowane w trakcie transmisji w niedzielę. W konkursie weźmie udział 12 państw.  Konkurs otworzą Niemcy, a zamknie Francja. Reprezentująca Polskę Ala Tracz, zaśpiewa jako szósta piosenkę I'll Be Standing. 10-latce ze Stojeszyna koło Janowa Lubelskiego towarzyszyć będą baletnica, tenisistka oraz piłkarka, które będą wchodzić w interakcję z wokalistką. Nieoficjalnie wiadomo, że TVP do realizacji występu wykorzysta technologię AR, czyli rzeczywistość rozszerzoną. Potwierdził to na dzisiejszej konferencji prezes Jacek Kurski, rozszerzając informację, o katalog innych środków wizualnych użytych do produkcji tegorocznego finału.

***


Dzisiaj, 27 listopada od godz. 20:00 trwa głosowanie publiczności w konkursie Eurowizji Junior 2020. W odróżnieniu od konkursu Eurowizji, podczas EJ 2020, fani mogą głosować również na reprezentantów swojego kraju, więc polscy widzowie mogą głosować na Alę. Internauci będą mogli oddać swoje głosy online za pośrednictwem strony www.vote.junioreurovision.tv oraz www.jesc.tv

Pierwsza tura głosowania trwa do 29 listopada do godz. 16:59. Wtedy to głosowanie zostanie wstrzymane na czas występów wszystkich uczestników konkursu. Po ostatnim występie głosowanie zostanie wznowione. Druga tura głosowania będzie trwała 15 minut, a widzowie mogą wybrać w sumie trzy najlepsze występy, w tym także reprezentanta swojego kraju. Głosy publiczności to połowa głosów, drugą połowę przyznają narodowe jury, złożone ze specjalistów w dziedzinie muzyki oraz młodzieżowych artystów. Finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 będzie można zobaczyć w niedzielę o godz. 17 na antenie TVP1, TVP ABC, TVP Polonia i TVP Wilno.

***


Post Scriptum

Reprezentanci poszczególnych krajów wystąpią na scenach regionalnych, nie przyjeżdżając do Polski. Jedynie uczestnicy z Malty, Serbii, Ukrainy i Polski nagrali swoje występy na warszawskiej scenie.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura