Bruce Vivaldi Willis Bruce Vivaldi Willis
128
BLOG

BOND in Motion

Bruce Vivaldi Willis Bruce Vivaldi Willis Kultura Obserwuj notkę 3
NAZYWAM SIĘ BOND, JAMES BOND


1 marca Międzynarodowe Muzeum Szpiegostwa w Waszyngtonie otwiera zupełnie nową wystawę składającą hołd kultowej serii filmów o wstrząśniętym,ale niezmieszanym Agencie 007, Jamesie Bondzie. Bond in Motion prezentuje 17 pojazdów z 13 filmów o agencie Jej Królewskiej Mości z takich produkcji jak Skayfall, Operacja Piorun, Tylko dla twoich oczu czy Śmierć nadejdzie jutro.

***


A wszystko zaczęło się w 1962 roku filmem Dr No z Seanem Connery w roli głównej, któremu partnerowała Ursula Andress. W rolę słynnego Agenta 007 wcieliło się - oprócz Connery'ego - jeszcze pięciu aktorów: George Lazenby, Timothy Dalton, Roger Moore, Pierce Brosnan i Daniel Craig. Najsłynniejszym samochodem z wypasionym pakietem ułatwiającym misje Agenta 007 był Aston Martin DB5. Oprócz samochodów James Bond miał do dyspozycji także inne pojazdy takie jak motocykle, helikoptery, skutery wodne i śnieżne. Któż nie pamięta sceny z filmu Operacja Piorun, w której Sean Connery ląduje odpalając jetpack, czyli odrzutowiec w plecaku. Seria filmów o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości pozostaje najbardziej kasową i jedną z najdłuższych w historii kina - trwa ponad 60 lat.

***


Prezentowane na wystawie Bond in Motion siedemnaście eksponatów, zwiedzający będą mogli zobaczyć w akcji we fragmentach filmów z ich udziałem. Oprócz samochodów Bonda, Jamesa Bonda prezentowany jest skuter śnieżny ze scen pościgowych z filmu Śmierć nadejdzie jutro.

image


The winner takes it all...

***
Źródło: RMF CLASSIC


Zobacz galerię zdjęć:

BOND in Motion

https://youtu.be/V3eOuK_-c34

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura