"Ale jakby co było planowane, to skąd bym mogła wiedzieć, dlaczego chcę tego, czego chcę? To czysta racjonalizacja: rozumowe dopisywanie wyjaśnienia do zachcianek."

Czy człowiek powinien wiedzieć dlaczego chce tego czego chce? Czy musi wiedzieć?
"Ale jakby co było planowane, to skąd bym mogła wiedzieć, dlaczego chcę tego, czego chcę? To czysta racjonalizacja: rozumowe dopisywanie wyjaśnienia do zachcianek."

Czy człowiek powinien wiedzieć dlaczego chce tego czego chce? Czy musi wiedzieć?
Bloga założyłem dzięki blogerowi Echo24, który najpierw mnie zablokował, a następnie napisał dedykowaną mnie notkę, zawierającą kłamstwa i oszczerstwo pod moim adresem. Głównym celem mojej aktywności na S24 jest walka z cenzurą, głupotą, chamstwem i kłamstwem. Moim zdaniem, każdy rozumny i uczciwy człowiek powinien wytrwale dążyć do poznania prawdy, odważnie głosić prawdę, mężnie bronić prawdy, samemu konsekwentnie żyć w prawdzie, radykalnie walczyć z kłamstwem i nie ulegać błędnym mniemaniom, własnym lub cudzym. "Nieważne że my cierpimy (jesteśmy prześladowani) z powodu prawdy, ważne żeby prawda nie cierpiała (nie była prześladowana) z naszego powodu." - Escriwa. Na mojej osobistej ekskluzywnej liście cenzorów znajdują się obecnie: Iskra.SH, Stary, doku, echo24, folt37, nerwica eklezjogenna, Milton, figa z makiem, HeMajewski, mannet, zhongguo. Wszystkim moim cenzorom dedykuję fraszkę Stanisława Jerzego Leca - "Tak długo gryzł cenzor, aż się ugryzł w własny jęzor".
Nowości od blogera
Komentarze
Pokaż komentarze (44)