17 obserwujących
180 notek
118k odsłon
  367   0

Panie Kaczyński, czas na Nocną Zmianę

Panie Kaczyński,

Premier Mateusz, powołany jak pamiętamy w tajemniczych okolicznościach podczas nocnej zmiany, kiedy poprzedniczka została zrezygnowana tuż po uzyskaniu wotum zaufania, miał główny cel: nawiązać kontakt z zagranicą. Zna angielski wszak.

Kontakt najwyraźniej nawiązał. Orlen i PGE ogłosiły wprowadzanie Nowego Zielonego Ładu, galerii nie opodatkowano, wróciliśmy do nurtu głównego. Pomachamy czasem szabelką, Eurokomija wyszczerzy kły dla pozoru. Mainstream.

Premier, po powalającym sukcesie Planu Morawieckiego, zmierzył się z pewnym globalnym problemem. Mamy otóź, prawdziwą lub nie, globalną pandemię. Pandemia przykrywa prawdziwy jak najbardziej globalny kryzys.

I tu premier się zużył. Slajdy były dobre w spokojnych czasach.


Dzisiaj mamy:

1. Stos trupów. 100 000 ofiar zamknięcia służby zdrowia.

2. Kilka milionów polaków na zasiłku. Terapia szokowa silniejsza niż ta sprzed trzydziestu lat.

3. Inflację.

4. Ekspertów.


Za to nie mamy:

1. Szczepionki. Nie mówię o tych nowomodnych wynalazkach genetycznych tylko o zwykłej szczepionce podobnej do tej na grypę.

2. Służby zdrowia.

3. Gospodarki poza budownictwem i korporacjami. Mamy gospodarkę na zasiłku.

4. Premiera. Pan Mateusz ogłosił, że maluje właśnie slajdy, które potrzebne będą po epidemii.


Panie Kaczyński, trupy trupami, nie obchodzą one nikogo. Służba zdrowia była w zapaści, może faktycznie lepiej zastąpić ją teleporadą lub nawet czatbotem. Gospodarka srarka. Ale tego ostatniego punktu wyborcy Wam nie wybaczą. Premier schowany w kryzysie maluje slajdy. Premier Mateusz nie chce pokazać twarzy w trudnym czasie bo nie chce być z nim kojarzony. Albo go Pan wywalisz, albo pójdziesz z nim na dno. Siedzieć nie pójdziecie, chociaż pewnie za ogrom zaniedbań, głupoty i nieudacznictwa w pandemii powinniście.


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale