Lubicz Lubicz
559
BLOG

Jak Morawiecki Odrę wizytował

Lubicz Lubicz Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Niedziela, 17 lipca, Morawiecki z Adamczykiem wizytują budowę stopnia wodnego na Odrze w Januszkowicach. 26 lipca, 100 km dalej w dół rzeki, pierwsze informacje o masowym śnięciu ryb. Nikt, nic? Przypadek? Zbieg okoliczności?

17 lipca, 9 dni przed pierwszymi alarmami o śnięciu ryb w Odrze na wysokości Oławy, premier Morawiecki z ministrem Adamczykiem wizytowali Januszkowice w woj. opolskim (jakieś 100 kilometrów PRZED Oławą), gdzie trwa budowa stopnia wodnego na Odrze. Już w grudniu 2017 roku, czyli zaraz po objęciu stołka po Szydło, Pinokio groził że czas najwyższy "zabrać się" za polskie rzeki. Jeśli dobrze pamiętam to padło nawet określenie "wodnych autostrad". Oczywista oczywistość, że autostrady i ekologia to niekonieczne dobrana para, szczególnie w kontekście planowanego w Świnoujściu portu kontenerowego, który bez udrożnienia Odry (czytaj: przekopania, poglębienia, wybetonowania!) nie ma najmniejszego sensu ekonomicznego. Dlaczego nikt nie idzie tym tropem? Rozumiem, że cytowane poniżej media Sakiewicza nie mają w tym najmniejszego interesu ale jest tylu utalentowanych dziennikarzy śledczych po drugiej stronie. Niczego nie sugeruję ale timing rządowej wizyty w kontekście ekologicznej katastrofy daje sporo do myślenia.

Jeszcze raz: Niedziela, 17 lipca, Morawiecki z Adamczykiem wizytują budowę stopnia wodnego na Odrze w Januszkowicach. 26 lipca, 100 km dalej w dół rzeki, pierwsze informacje o masowym śnięciu ryb. Nikt, nic? Przypadek? Zbieg okoliczności?

https://niezalezna.pl/450334-rzad-inwestuje-w-transport-wodny-naszym-poprzednikom-brakowalo-odwagi


Rock'n'Roll

Lubicz
O mnie Lubicz

If I could stick my pen in my heart I'd spill it all over the stage Would it satisfy ya or would slide on by ya? Or would you think this boy is strange? Ain't he strayayange? If I could win you, if I could sing you a love song so divine. Would it be enough for your cheating heart If I broke down and cried? – If I criyiyied. I said I know it's only rock and roll But I like it. Ludzie do mie pisza :) Czy ty Lubicz złamany ch..u nie powinieneś trzymać fason jak prawdziwy komuch? Twoje agenturalne teksty (z których jesteś znany) dawno wystawiły ci świadectwo.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka