3 obserwujących
8 notek
1846 odsłon
133 odsłony

Ludzkie Oblicze Prawicy - pytania i odpowiedzi w sprawie wyborów

Wykop Skomentuj2

Szanowni Państwo,


Pojawia się w ostatnim czasie wiele pytań dotyczących Ludzkiego Oblicza Prawicy w kontekście wyborów parlamentarnych. Odpowiadając wyjaśniamy dlaczego obraliśmy taki, a nie inny kierunek.


Dlaczego LOP startuje w tych wyborach?


Chcemy zaprezentować swój program Patriotyzm Zdrowie Wolność. Wybraliśmy formułę startu w jednomandatowych okręgach wyborczych do Senatu, ponieważ tylko ona daje nam w tej chwili szansę na wystawienie kandydatów.


Ilu kandydatów wystartuje z ramienia LOP do Senatu?


Na ten moment mamy pięciu kandydatów.


Kim jesteśmy i jakie wartości reprezentujemy?


Większość z nas wywodzi się ze środowiska Federacji dla Rzeczypospolitej posła Marka Jakubiaka, ale mamy również wielu członków nie związanych dotąd z żadną opcją polityczną. W akcjach społecznych, oraz charytatywnych łączymy swoje siły także z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji oraz byłych członków Kukiz15.


Co było powodem opuszczenia Federacji dla Rzeczypospolitej?


Marazm, brak zarządzania, błędne decyzje na górze. Negatywnie oceniamy wyjście z Konfederacji, które zapoczątkowało kryzys, który trwa do dziś.


Dlaczego LOP nie dołączy do Konfederacji?


Wyszliśmy z Federacji dla Rzeczypospolitej w momencie zamykania list przez Konfederacje. Poza tym nie mamy żadnych przesłanek, które mogłyby domniemać, że Konfederacja jest zainteresowana współpracą. Natomiast cenimy część osób z tego środowiska, dlatego jeśli w którymś okręgu z naszego rejonu będzie kandydował sensowny kandydat z Konfederacji, to oczywiście wstrzymamy się z wystawianiem kontrkandydata. 


Czy w wyborach do Sejmu RP członkowie Ludzkiego Oblicza Prawicy zagłosują na Konfederacje?


Myśle, że obecnie głosy podziela się między Konfederacje, a Zjednoczoną Prawicę. Część osób zapewne oddała by głos na Kukiz 15, jednak koalicja z PSL całkowicie skreśla Pawła Kukiza w naszym środowisku. Natomiast wszystko zależy finalnie od przedstawionych kandydatów. Postawimy na konkretne osoby, a nie partie. 


Czy istnieje ryzyko nie uzbierania przez LOP podpisów? 


Oczywiście! Związane jest chociażby z rekordowo krótkim czasem na zbiórkę, który wynosi tylko 22 dni. Tak krótki termin stanowi dużą przeszkodę dla wielu małych komitetów. Zrobimy wszystko co możemy, aby się udało. Zwraca się do nas wiele osób z pomocą. Natomiast jeśli się nie uda, to nadal będziemy robić swoje, a w wyborach poprzemy kandydatów podzielających nasze fundamentalne wartości.


Jaki jest Wasz stosunek do posła Marka Jakubiaka? Czy połączycie siły z innymi grupami, które do tej pory opuściły Federacje dla Rzeczypospolitej?


To w dalszym ciągu pozytywny stosunek. Proszę pamiętać, że wielu z nas znalazło się w polityce ze względu na posła Marka Jakubiaka. Cenimy jego patriotyzm, oraz dynamiczne wystąpienia medialne. Negatywna ocena dotyczy cech niezbędnych do kierowania projektem politycznym. Tutaj zauważamy wiele błędów, które w ogólnym rozrachunku prowadzą ten projekt (FdR) na dno. Natomiast swoją działalność chcemy opierać na własnych pomysłach i inicjatywach, a nie publicznej krytyce posła Jakubiaka. Życzymy posłowi powodzenia w nadchodzących wyborach. Na razie nie mamy w planach współpracy z jakaś konkretną organizacją/stowarzyszeniem, natomiast jeśli taka propozycja się pojawi to z pewnością ją rozważymy. Jedna już się pojawiła, ale zarząd podjął decyzję o jej odrzuceniu. Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale