Pokolenie Apokalipsy
Po pierwsze, BÓG. Po drugie - Ojczyzna.
12 obserwujących
136 notek
109k odsłon
121 odsłon

Morawiecki w Le Figaro: Musimy powrócić do nauczania Jana Pawła II

Wykop Skomentuj5


W Le Figaro ukazał się dziś artykuł pt: „Chrześcijaństwo jest sercem Europy: nie zapominajmy o lekcji Jana Pawła II!”. Premier Mateusz Morawiecki upolityczniając nauczanie papieża Polaka udziela rad całemu światu, jak powinien żyć. Kreuje się w oczach opinii publicznej na... Właśnie – na kogo? Nie zwróciłbym szczególnej uwagi na ten artykuł, gdyby nie ten fundamentalny szczegół w postawie pana premiera... 


Oczywiście w tekście nie można było nie wspomnieć kilkakrotnie o tzw. pandemii i epidemii koronawirusa. - W Polsce, jednym z krajów najbardziej dotkniętych totalitaryzmem w XX wieku, okrucieństwa wojenne pochłonęły życie milionów niewinnych ludzi. A jednak to z tego »dalekiego kraju« przyszła duchowa odnowa dla świata. W obliczu pandemii koronawirusa Europa i świat muszą powrócić do nauki Jana Pawła II o solidarności i miłosierdziu – pisze.


Panie premierze, nie rozumiem, o jakiej duchowej odnowie pan mówi. Na czym ona polega? Twierdzi pan, że najbardziej dotkniętymi totalitaryzmem w XX wieku są miliony niewinnych ludzi. Tak, owszem, ale ten totalitaryzm trwa nadal i jest straszniejszy w skutkach, bo przybrał formę prawną, oficjalną, zatwierdzoną w wolnych i demokratycznych państwach. Trwa nadal, do dziś. Nazywa się ABORCJA. Według oficjalnych danych Światowej Organizacji Zdrowia rocznie zabija się 56 milionów istnień ludzkich. Nieoficjalne dane mówią o dwukrotnie większej liczbie.


To nie mikrob stanowi zagrożenie dla ludzkości tylko bezprawie, nazywające się grzechem przeciwko 5 przykazaniu Dekalogu! Oto Święty Papież wciąż się upominał, nieustannie apelując o Ewangelię życia! Jeśli nie będziemy przestrzegać choćby jednego z Bożych Praw – nie będziemy przestrzegać wszystkich, tym samym skazując się na potępienie. Wszelkie zabiegi i działania spełzną na niczym, bo Bóg nie będzie błogosławił. Narody wpadną w przekleństwo, czego wyraz  stanowią kataklizmy, choroby, zarazy, głód, wojny i inne nieszczęścia! Pismo Święte mówi o tym w wielu miejscach.


- Papież Jan Paweł II głosił mądrą nadzieję: wiarę w inny porządek rzeczy. Lepszy niż ten, w którym żyjemy. Dzisiaj, gdy kryzys epidemiologiczny przeradza się w najgłębszą recesję gospodarczą od prawie stu lat, potrzebujemy tej nadziei jeszcze bardziej.


Nie! Papież głosił Ewangelię Jezusa Chrystusa, o której pan nie wspomniał w swoim artykule! Co za obłuda! Inny porządek rzeczy, czyli co pan przez to rozumie? Nowy Porządek Świata? Czy Królestwo Boże, które zapowiada i realizuje na ziemi Katolicki Kościół Apostolski? Poprzez przyjęcie woli Bożej, realizowanej w naśladowaniu Chrystusa i wypełnianiu Prawa Bożego, w tym zapisu Dekalogu.  Prawdziwy kryzys polega na odrzuceniu Boga! Gospodarka jest w tym wypadku nieistotna. Wszystko znajdzie swój porządek, jeśli Bóg, Jezus Chrystus, będzie na pierwszym miejscu!


Musimy wierzyć – podobnie jak Jan Paweł II – w piękno Europy.


Nic nie musimy, gdyż Chrystus szanuje ludzką wolną wolę i rozumie słabość naszej natury. Dlatego przyszedł na świat, aby objawić nam prawdę o Trójcy Świętej i człowieku, o jego kondycji. Chrystus proponuje nam dwie drogi – trudną, bolesną, ale o błogosławionym końcu lub łatwą i przyjemną w określonym wymiarze czasowym, o przeklętym finale. Nasza wiara wyraża się w uznaniu Boskości Syna Bożego i pożywaniu Jego Świętego Ciała i Krwi. Piękno wyraża się w Bożej naturze, której stanowimy część, a udoskonalamy i przyjmujemy na wieki poprzez Komunię z Chrystusem, jedynym Zbawicielem Człowieka. Europa niebawem przeminie, szczególnie z masońskim, socjalistycznym, bezbożnym charakterem. Wszyscy staniemy przed Chrystusem, który będzie szukał w naszych duszach swego Oblicza. Przyjmie do swego Królestwa tych, którzy trwali w Komunii z Nim. Europejczycy, nowocześni, moderniści, oświeceni, mularze – oni mają zarezerwowaną osobną lożę – z kozłami, po lewej stronie.


Wedle obietnicy, najlepsze na koniec. Morawiecki twierdzi, że święty Jan Paweł II jest jego mistrzem, przewodnikiem oraz podstawą, na której budował swoją wiarę o wolnej i zjednoczonej Polsce.


Panie Mateuszu Jakubie Morawiecki! Chrystus mówi wyraźnie – tak, tak! nie, nie! Letnich – za greckim przekładem – zwymiotuje ze swych ust! Gdyby ten odrzucony prorok był pana mistrzem, przewodnikiem oraz podstawą, to znałby pan jego nauczanie. Czasownik Znać w starożytnych kulturach, semickich, w tym w hebrajskiej lub greckiej wyrażał się na wcielaniu słów w czyn. W czym wyraża się pana objawiona wiara w Jezusa Chrystusa, który jest DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM? Nie mam na myśli wyłącznie sprawy aborcji, bo nasze, Polaków, życie składa się z wielu innych aspektów. Pan za realizację ich lub zaniechanie ponosi odpowiedzialność, bo władzę otrzymał pan z góry w określonym celu! 

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale