456 obserwujących
693 notki
3923k odsłony
18283 odsłony

By żyło się lepiej. Przedszkolakom.

Wykop Skomentuj135

Po czwarte – w naszym przedszkolu, inaczej niż w wielu innych, dotychczas można było opłaty wnosić przelewem. Teraz przez przynajmniej kilka miesięcy ta możliwość zostaje zawieszona, bo dla księgowej kontrola raportów z konta byłaby kolejnym obowiązkiem, niemożliwym do pogodzenia z comiesięcznym porównywaniem zapisów godzinowych z deklaracjami rodziców.

Po piąte – opłata obowiązuje za każdą rozpoczętą godzinę. Rodzice zauważyli, że dojdzie do kretyńskich sytuacji, gdy będą rano czekać z dzieckiem w szatni do godziny 8, żeby nie płacić za czas przed tą godziną, zaś po 13 będą gnać, żeby nie zahaczyć o kolejną płatną godzinę. Pojawiło się też pytanie, który moment uznaje się za początek i koniec przebywania dziecka w przedszkolu. Pani dyrektor uznała, że moment powitania lub pożegnania z wychowawczynią. Rodzice pytali, czy liczy się także pomachanie ręką. Takiego absurdu nie powstydziłby się nawet mistrz Bareja.

Po szóste – jako że w godzinach od 8 do 13 realizowana jest podstawa programowa, nie mogą się wtedy odbywać żadne zajęcia dodatkowe (tak było i wcześniej). To kolejny absurd, bo akurat w tych godzinach maluchy są najsprawniejsze umysłowo. Teraz dochodzi kolejny problem: dzieci rodziców, którzy zadeklarują przebywanie pociech w przedszkolu jedynie od 8 do 13, w ogóle nie będą mogły brać udziału w zajęciach dodatkowych. Jeśli dziecko ma w nich uczestniczyć, rodzice muszą płacić za „ponadnormatywny” czas. W wariancie pesymistycznym może to oznaczać likwidację wszystkich takich zajęć.

Po siódme – dla maluchów bardzo ważna jest rytmika. Jest też obowiązkowa. Tyle że nauczycielki nigdy nie poprowadzą jej tak dobrze jak zatrudniona z zewnątrz pani rytmiczka. Ponieważ jednak jest to osoba z zewnątrz, rytmika liczy się jako zajęcia dodatkowe. Ergo – może także zniknąć, zastąpiona przez gorzej prowadzoną rytmikę na podstawowym poziomie.

Po ósme – jeżeli wiele osób, wystraszonych opłatami, zdecyduje się posyłać dzieci do przedszkola jedynie w godzinach bezpłatnych, mogą nastąpić redukcje personelu i łączenie oddziałów. Ze skutkami, rzecz jasna, fatalnymi dla przedszkolaków.

Ten rząd zafundował nam już przymusowe wypchnięcie sześciolatków do szkół, wbrew woli ogromnej części rodziców, wbrew protestom i wbrew opinii publicznej. Teraz, bardziej po cichu, funduje festiwal kosztownego absurdu w przedszkolach. 

Wykop Skomentuj135
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale