12 obserwujących
404 notki
275k odsłon
  431   0

ProgressForPoland, Andrzej Jarmakowski, Marek Ciesielczyk, Polonia i SB

dr Marek Ciesielczyk, autor książki "polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa
dr Marek Ciesielczyk, autor książki "polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa

Dlaczego cześć Polonii obawia się lustracji

 

ProgressForPoland, Andrzej Jarmakowski, Marek Ciesielczyk, Polonia i SB

W przeddzień jednego z moich spotkań autorskich w Chicago, na którym miała być promowana jego najnowsza książka: "Polonijni agenci Słuzby Bezpieczeństwa" (6 lutego 2015 w Michella Terrace) u właściciela lokalu pojawił się niejaki Andrzej Jarmakowski, który skutecznie "przekonał" go, by w ostatniej chwili wycofał się z organizacji tego spotkania, co miało w praktyce uniemożliwić w ogóle organizację w'w spotkania.

W ostatniej chwili udało się jednak znaleźc lokal zastępczy. Dlaczego Jarmakowski (opluwający dziś patriotyczną część Polonii na swoim portalu) usiłował storpedować promocję książki z łatwością można domyślić się, czytając poniższy tekst będący fragmentem ksiązki: http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/andrzej-jarmakowski-progressforpoland-marek-ciesielczyk-polonia-i-sb-1483.html.

Książka była promowana na terenie całych Stanów Zjednoczonych w lutym 2015 (trasa promocyjna 12,5 tys. km). W spotaniach promocyjnych w ciągu 2 tygodni wzięło udział prawie 1.000 osób - patrz film na YOU TUBE: https://www.youtube.com/watch?v=-OaVLJNaX5c

W USA i Kanadzie nabyć można książkę m.in. internetowo w księgarni QUO VADIS w Chicago - tutaj:

http://www.quovadisbooks.net/historia-polski-polityka/38885-polonijni-agenci-sluzby-bezpieczenstwa.html

zaś w Europie ( w tym w Polsce ) pod tel. 601 255 849 , mail: ujawnic.esbekow@gmail.com 

 

Odznaczony "dziennikarz" współpracował z rezydentami SB

Andrzej Jarmakowski był w latach 70. działaczem opozycji, a później „Solidarności". Następnie wyemigrował do USA (podobnie zresztą jak w/w Wacław Sikora).. Jego działalność w Chicago nie przysporzyła mu jednak chwały. Gorszą od niego opinią w polonijnych środowiska niepodległościowych w Chicago cieszy się chyba tylko niejaki Jarosław Chołodecki.

ProgressForPoland, Andrzej Jarmakowski, Marek Ciesielczyk, Polonia i SB

44. Andrzej Jarmakowski, fot.Internet/PfP

 

Skompromitowany w Chicago jak nikt inny

Jarmakowski był odrzucany przez kolejne grupy polonijne. Dzisiaj znalazł się całkowicie na ich marginesie. O dość pikantnym (bynajmniej nie politycznym) charakterze publikowanych przez niego materiałów mogłaby sporo powiedzieć jedna z najpopularniejszych dziennikarek radiowych w Chicago Łucja Śliwa (kontak: sliwa@jvlradio.com ).

Jarmakowski w środowisku polonijnym kojarzony jest z działaniami typowymi dla mediów brukowych - np. z takimi tekstami, jak „Nie byłem sutenerem Wałęsy". Ciekawostką jest, że gdy Wałęsa przyjechał do Chicago w 1996 roku – już nie jako prezydent – Jarmakowski nagle zmienił front i stał się nagle zwolennikiem Wałęsy, podobnie zresztą jak jego późniejszy, zagorzały przeciwnik Andrzej Czuma – patrz: audycja telewizyjna z udziałem m.in. Walęsy, Czumy i mojej osoby, w czasie której pokazałem jako pierwszy przed kamerami donosy „Bolka":
http://www.youtube.com/watch?v=bff4J7XnH64
(Można także wpisać do wyszukiwarki: „Wałęsa Ciesielczyk" i dotrze się do w/w audycji telewizyjnej.)

Gdy Jarmakowski był redaktorem polonijnego „Dziennika Chicagowskiego", pismo to staczało się po równi pochyłej: „Nielicznych czytelników skłaniały ostatnio do sięgania po „Chicagowski" już tylko ciągnące się niczym kiepski serial polemiki - pyskówki Andrzeja Jarmakowskiego - redaktora naczelnego dziennika, który w swych felietonach regularnie dokładał Łucji Śliwie, autorce programu „Otwarty mikrofon" i wielu innym. (...) Kiedy „Dziennik Chicagowski" nie ukazał się na Wielkanoc 2006 wiadomo już było, że to początek końca. „Chicagowski" dogorywał jeszcze przez parę miesięcy, by w lipcu paść zupełnie."

Bezrobotny Jarmakowski zaczął wówczas funkcjonować jako redaktor portalu internetowego, którego założycielem i wydawcą jest Piotr Dąbrowski, o którym czytamy na jednej ze stron polonijnych: „kierowca limuzyny, przedstawiający się na łamach jako 'działacz społeczny'" (The Polonia Portal, 10 sierpnia 2006). Na swym portalu Jarmakowski – jak zauważa jeden z polskich emigrantów w Chicago - „popisał się ostatnio obrzydliwymi komentarzami (...) bezcześci pamięć śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. (...) uaktywnił się... i ma... opluwać wszystko co polskie i wszystko co patriotyczne".

ProgressForPoland, Andrzej Jarmakowski, Marek Ciesielczyk, Polonia i SB

45. Krzysztof Koch - współpracownik Jarmakowskiego w ProgressforPoland, fot. FB

 

Jarmakowski zaczął także współpracować na w/w portalu z niejakim Krzysztofem Kochem, polonijnym kontraktorem z Chicago, przebywającym w USA od 1978 roku. Koch najpierw był aktywnym działaczem Kongresu Polonii Amerykańskiej, a później publicznie używał pod adresem jego działaczy słów obraźliwych, by użyć eufemizmu. Na publicznym spotkaniu w siedzibie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej – o czym już wspomniałem wcześniej - pytał: „Czy Lech Kaczyński jest gejem?". Patrz wystąpienie Krzysztofa Kocha:
http://www.youtube.com/watch?v=1UdjEg0mWJI
(Można także wpisać do wyszukiwarki: „Koch Cenckiewicz", by wejść na to wystąpienie Kocha.)

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura