10 obserwujących
354 notki
245k odsłon
311 odsłon

ProgressForPoland, Andrzej Jarmakowski, Marek Ciesielczyk, Polonia i SB

dr Marek Ciesielczyk, autor książki "polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa
dr Marek Ciesielczyk, autor książki "polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa
Wykop Skomentuj

Dlaczego cześć Polonii obawia się lustracji

 

ProgressForPoland, Andrzej Jarmakowski, Marek Ciesielczyk, Polonia i SB

W przeddzień jednego z moich spotkań autorskich w Chicago, na którym miała być promowana jego najnowsza książka: "Polonijni agenci Słuzby Bezpieczeństwa" (6 lutego 2015 w Michella Terrace) u właściciela lokalu pojawił się niejaki Andrzej Jarmakowski, który skutecznie "przekonał" go, by w ostatniej chwili wycofał się z organizacji tego spotkania, co miało w praktyce uniemożliwić w ogóle organizację w'w spotkania.

W ostatniej chwili udało się jednak znaleźc lokal zastępczy. Dlaczego Jarmakowski (opluwający dziś patriotyczną część Polonii na swoim portalu) usiłował storpedować promocję książki z łatwością można domyślić się, czytając poniższy tekst będący fragmentem ksiązki: http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/andrzej-jarmakowski-progressforpoland-marek-ciesielczyk-polonia-i-sb-1483.html.

Książka była promowana na terenie całych Stanów Zjednoczonych w lutym 2015 (trasa promocyjna 12,5 tys. km). W spotaniach promocyjnych w ciągu 2 tygodni wzięło udział prawie 1.000 osób - patrz film na YOU TUBE: https://www.youtube.com/watch?v=-OaVLJNaX5c

W USA i Kanadzie nabyć można książkę m.in. internetowo w księgarni QUO VADIS w Chicago - tutaj:

http://www.quovadisbooks.net/historia-polski-polityka/38885-polonijni-agenci-sluzby-bezpieczenstwa.html

zaś w Europie ( w tym w Polsce ) pod tel. 601 255 849 , mail: ujawnic.esbekow@gmail.com 

 

Odznaczony "dziennikarz" współpracował z rezydentami SB

Andrzej Jarmakowski był w latach 70. działaczem opozycji, a później „Solidarności". Następnie wyemigrował do USA (podobnie zresztą jak w/w Wacław Sikora).. Jego działalność w Chicago nie przysporzyła mu jednak chwały. Gorszą od niego opinią w polonijnych środowiska niepodległościowych w Chicago cieszy się chyba tylko niejaki Jarosław Chołodecki.

ProgressForPoland, Andrzej Jarmakowski, Marek Ciesielczyk, Polonia i SB

44. Andrzej Jarmakowski, fot.Internet/PfP

 

Skompromitowany w Chicago jak nikt inny

Jarmakowski był odrzucany przez kolejne grupy polonijne. Dzisiaj znalazł się całkowicie na ich marginesie. O dość pikantnym (bynajmniej nie politycznym) charakterze publikowanych przez niego materiałów mogłaby sporo powiedzieć jedna z najpopularniejszych dziennikarek radiowych w Chicago Łucja Śliwa (kontak: sliwa@jvlradio.com ).

Jarmakowski w środowisku polonijnym kojarzony jest z działaniami typowymi dla mediów brukowych - np. z takimi tekstami, jak „Nie byłem sutenerem Wałęsy". Ciekawostką jest, że gdy Wałęsa przyjechał do Chicago w 1996 roku – już nie jako prezydent – Jarmakowski nagle zmienił front i stał się nagle zwolennikiem Wałęsy, podobnie zresztą jak jego późniejszy, zagorzały przeciwnik Andrzej Czuma – patrz: audycja telewizyjna z udziałem m.in. Walęsy, Czumy i mojej osoby, w czasie której pokazałem jako pierwszy przed kamerami donosy „Bolka":
http://www.youtube.com/watch?v=bff4J7XnH64
(Można także wpisać do wyszukiwarki: „Wałęsa Ciesielczyk" i dotrze się do w/w audycji telewizyjnej.)

Gdy Jarmakowski był redaktorem polonijnego „Dziennika Chicagowskiego", pismo to staczało się po równi pochyłej: „Nielicznych czytelników skłaniały ostatnio do sięgania po „Chicagowski" już tylko ciągnące się niczym kiepski serial polemiki - pyskówki Andrzeja Jarmakowskiego - redaktora naczelnego dziennika, który w swych felietonach regularnie dokładał Łucji Śliwie, autorce programu „Otwarty mikrofon" i wielu innym. (...) Kiedy „Dziennik Chicagowski" nie ukazał się na Wielkanoc 2006 wiadomo już było, że to początek końca. „Chicagowski" dogorywał jeszcze przez parę miesięcy, by w lipcu paść zupełnie."

Bezrobotny Jarmakowski zaczął wówczas funkcjonować jako redaktor portalu internetowego, którego założycielem i wydawcą jest Piotr Dąbrowski, o którym czytamy na jednej ze stron polonijnych: „kierowca limuzyny, przedstawiający się na łamach jako 'działacz społeczny'" (The Polonia Portal, 10 sierpnia 2006). Na swym portalu Jarmakowski – jak zauważa jeden z polskich emigrantów w Chicago - „popisał się ostatnio obrzydliwymi komentarzami (...) bezcześci pamięć śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. (...) uaktywnił się... i ma... opluwać wszystko co polskie i wszystko co patriotyczne".

ProgressForPoland, Andrzej Jarmakowski, Marek Ciesielczyk, Polonia i SB

45. Krzysztof Koch - współpracownik Jarmakowskiego w ProgressforPoland, fot. FB

 

Jarmakowski zaczął także współpracować na w/w portalu z niejakim Krzysztofem Kochem, polonijnym kontraktorem z Chicago, przebywającym w USA od 1978 roku. Koch najpierw był aktywnym działaczem Kongresu Polonii Amerykańskiej, a później publicznie używał pod adresem jego działaczy słów obraźliwych, by użyć eufemizmu. Na publicznym spotkaniu w siedzibie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej – o czym już wspomniałem wcześniej - pytał: „Czy Lech Kaczyński jest gejem?". Patrz wystąpienie Krzysztofa Kocha:
http://www.youtube.com/watch?v=1UdjEg0mWJI
(Można także wpisać do wyszukiwarki: „Koch Cenckiewicz", by wejść na to wystąpienie Kocha.)

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura