ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
FORMA ARCHITEKTONICZNA POWINNA MIEĆ DUSZĘ I CIAŁO KONSTRUKCYJNE A PODSTAWĄ URBANISTYKI POWINNA BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJONALNOŚĆ.
7 obserwujących
45 notek
55k odsłon
530 odsłon

Plac Defilad? NIE.Łuk Triumfalny? TAK.Trybuna "Honorowa"? NIE.Nowe "City"? TAK.

Plac Warszawski i Łuk Triumfalny widok
Plac Warszawski i Łuk Triumfalny widok
Wykop Skomentuj8

Obecne władze Warszawy usilnie dążą do realizacji "placu Defilad" bis przed Pałacem Kultury i Nauki. Po konkursie architektoniczno-urbanistycznym przeprowadzonym w tym roku i wytypowaniu 5 prac do ewentualnej realizacji "starsi i mądrzejsi" myślą nad tym jak zafundować Polakom kolejny PLAC DEFILAD przed PKiN tylko z ludzką skalą :) XD

Vide:

https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/d4/e4/5a005b1cb1e09_o_mini.jpghttps://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/d4/e4/5a005b1cb1e09_o_mini.jpg

 

W poprzednich notkach zwróciłem uwagę na wytyczną zachowania starej komunistycznej TRYBUNY HONOROWEJ ze starego placu Defilad w "nowych" warunkach konkursowych, jakie ekipy projektowo-designerskie organizujące ów konkurs ,zafundowały braci architektów do spełnienia przy swoich propozycjach na to miejsce.

 Demonstrując swoją dezaprobatę dla takiego myślenia wrzucam dzisiaj kilka szkiców pokazujących jak można ukierunkować myślenie dla wyznaczenia nowych warunków konkursowych dla tego miejsca. Warto zastanowić się nad przyszłością Warszawy w kontekście zmieniającej się w Polsce sytuacji politycznej.

image

 image

Z chwilą gdy "rządy" pani HGW przejdą do historii a jej "zarządzanie" działkami i kamienicami zostanie podsumowane sprawiedliwym wyrokiem sądowym sytuacja w kontekście placu Defilad diametralnie się zmieni. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego na czas rządów PO+PSL również ulegnie zmianie, ponieważ nie przystaje on do nowego myślenia Polaków o tym miejscu. Pomysły dotyczące ŁUKU TRIUMFALNEGO Bitwy Warszawskiej ,PLACU WARSZAWSKIEGO - centralnego w miejscu dawnego placu Defilad oraz rozlokowanie zróżnicowanej wysokością zabudowy wokół PKiN będzie tematem dla otwartego KONKURSU NA ZABUDOWĘ ŚCISŁEGO CENTRUM WARSZAWY.Tego życzę młodym architektom i projektantom do których należy przyszłość Warszawy .Chodzi o to by odebrać w końcu stetryczałym, skażonym PRLem decydentom naszej stolicy prym w decydowaniu o tym co NOWE i właściwe dla nas Warszawiaków - społeczności o nietuzinkowej historii miasta !!!

image


Ostatecznie efekty zabudowy mogą być podobne do tej propozycji poniżej czyli intensywna zabudowa wysoka ścisłego CENTRUM WARSZAWY.


image

---------

Reklama edukacyjna:

Zobacz galerię zdjęć:

Plac Warszawski i Łuk Triumfalny widok2szkic
Plac Warszawski i Łuk Triumfalny widok2szkic Plac Warszawski i Łuk Triumfalny widok2szkic2 Plac Warszawski i Łuk Triumfalny widok2szkic3 Plac Warszawski i Łuk Triumfalny widok2szkic4 Plac Warszawski i Łuk Triumfalny widok2koncepcja642 Plac Warszawski i Łuk Triumfalny widok2koncept644 Plac Warszawski i Łuk Triumfalny widok2koncepcja645 +2 zdjęcia +3 zdjęcia
Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości