ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
FORMA ARCHITEKTONICZNA POWINNA MIEĆ DUSZĘ I CIAŁO KONSTRUKCYJNE A PODSTAWĄ URBANISTYKI POWINNA BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJONALNOŚĆ.
7 obserwujących
45 notek
54k odsłony
349 odsłon

PLAC CENTRALNY jako najważniejsze miejsce spotkań w WARSZAWIE a globalny rozwój miast

Chiny Pekin https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1732814&page=50
Chiny Pekin https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1732814&page=50
Wykop Skomentuj1

image

https://i.imgur.com/9qWLkyX.jpg

https://i.imgur.com/h1BRYTX.jpg

image

https://i.imgur.com/9qWLkyX.jpg

https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1732814&page=50

https://i.imgur.com/qnHUF3f.jpg

https://i.imgur.com/DOdHSBd.jpg

Takich miast w całych Chinach jest mnóstwo. Mamy tam zalew inwestycyjny. Jest siła i energia w budownictwie. W technologiach i innowacjach przejętych od zachodniej kultury są już lepsi. Kto nie ma respektu do takiej dynamiki rozwoju ten trąba.

Polski architekt, urbanista powinien z tego wyciągnąć jakieś wnioski? Oczywiście.

Odnosząc się do tego w kontekście globalnego rozwoju świata i naszej w nim pozycji trzeba stwierdzić, iż chcąc by Polska miała znaczyć coś na mapie świata, musi zająć się nawiązaniem  relacji z takimi mocarstwami jak Chiny. Trzeba zaprosić je do współpracy przy odbudowie „szlaku jedwabnego”. Przyciągnąć kapitał i myśl rozwojową na nasz grunt byśmy stawiali takie „drapacze chmur”!!!! .

Nasi rządzący i politycy niech zajmą się w końcu właśnie tym ! Zacznijmy w kooperacji z Chinami tworzyć nasz „bum” inwestycyjny tak by nasi wykonawcy i inżynierowie mieli wiele wspólnego z technologiami i innowacjami z obszarów krajów mocarstwowych takich jak Chiny, USA czy nawet Rosja.Co robić? 

Jak??? Naszą kartą przetargową jest położenie geopolityczne. To my moglibyśmy im udostępnić szeroką „autostradę” z Azji do Europy to jest rynek zbytu towarów i usług.Nie za darmo !!!  Czas by Europa zaczęła liczyć się z nami. Dosyć tej hucpy jaką wytwarzają skorumpowane „elyty” UE obecnie! Bezczelnie dogadywali się ponad naszymi głowami z Rosją.Dosyć wyprzedaży "sreber rodowych" przez niegospodarne minione "elyty cieciej RP" będącej na posyłki UE i Rosji.CZAS STAWIAĆ WARUNKI I KONKRETNE PROPOZYCJE OBUSTRONNE.

image

^^^ plan MPZP na przyszłość ok.2035-40 rok i widok miejsca nowego położenia placu Centralnego-im.Jana Pawła II.

Jak mają się nowe nadzieje wobec bogatego lobby żydowskiego w USA? A no tak, że czas by nasi "cudowni" partnerzy w interesach (serio piszę bo mam do nich dużo szacunku!)niech w końcu „zakumają”, że robiąc je u nas również coś musza nam dać. Nie tylko brać i pilnować swego bezpieczeństwa na świecie.

Czy jest obecnie tak, że lobby żydowskie ze swoimi urojonymi organizacjami roszczeniowymi wobec tzw. majątku bez spadkowego w Polsce, chcą nas doić z kasy za zgodą Prezydenta D.Trumpa??? Wedle realnej ustawy 447 just w amerykańskim senacie a nie z kosmosu??? Jak przekazują media 88 amerykańskich senatorów wzywa sekretarza stanu Mike'a Pompeo, by ten wywarł nacisk na Polskę w sprawie restytucji tzw. mienia bez spadkowego ofiar Holocaustu.

      Co jest zatem grane?

      Jeśli jakaś grupa Żydów chce od Polski taką wydumaną formę "odszkodowania",to niech idą do 

Niemców, ponieważ cała wina za Holokaust, wysiedlenia jak i bombardowania oraz późniejsze wywózki ponosi teoretycznie i praktycznie niemiecki obecny rząd.Niech oni tam szukają skradzionych majątków, dzieł sztuki i kosztowności ich pradziadków, a w istocie polskich Żydów. Jak znajdą to niech szybciutko oddadzą te rekompensaty Polsce , bo to byli polscy Obywatele żydowskiego pochodzenia.

TO POLSKA MA DUŻO DO „UGRANIA” W TEJ TRAGICZNEJ SYTUACJI Z NIEMCAMI, A NIE ŻYDZI AMERYKAŃSCY CZY WRĘCZ IZRAEL Z POLSKĄ!!!

Izrael wygarnął już jakieś roszczenia od Niemiec .Polska nie! Czy lobby żydowskie w USA wygarnie jeszcze  jakieś długi od Niemiec w kwestii „uroszczeń” wobec Polski ? Nie wiem. Wiem jedno, iż Niemcy w czasie IIWŚ wymordowali nas okrutnie i zniszczyli nasz potencjał rozwojowy, którego skutki odczuwamy do dzisiaj i odbudowanie tego trwa przez pokolenia.

Polska czeka na swoje odszkodowania, ale jakoś nie słychać akcji STOP roszczeniom Polaków wobec Niemiec pewnie dlatego , że jakoś nasz rząd nie szykuje się do wystawienia takiego rachunku.Żydzi jakoś się nie krępują by okładać ,nękać, grozić takimi "uroszczeniami" wobec jednej z największych ofiar IIWŚ tj. Polsce.

Prezydent Trump będąc w Warszawie wygłosił pochlebne dla nas przemówienie .Wszyscy je pamiętamy i mamy w sercu, ale teraz jest czas by zrozumiał , iż Polska prowadzi swoją politykę w tzw. interesach. Trzeba dobrej woli byśmy zrozumieli, że łącząc nasze cele polityczne wobec globalnych interesów, możemy osiągnąć bardzo wiele. Tym wspólnym kierunkiem może być intensywny rozwój amerykańsko-polskich relacji, zwłaszcza w obliczu udostępnienia przez Polskę naszego kraju do rozgrywki militarno-politycznej USA z Rosją i UE.Zniesienie wiz do USA dla Polaków jest elementem ułatwiającym tę współpracę, ale aby amerykańskie jak i polskie interesy, firmy, wpływy mogły myśleć podobnie, to musi być obustronne zaufanie i pełna kooperacja!

Oceniając całokształt i teatr polityczny w centralnej Europie mamy obowiązek brać pod uwagę całokształt tych relacji międzynarodowych i myśleć o przyszłej Warszawie w kontekście tak ustawionych interesów by były one maksymalnie korzystne dla Polski. Stolica w końcu powinna być odzwierciedleniem dobrobytu Państwa przez duże „P”. 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale