ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
FORMA ARCHITEKTONICZNA POWINNA MIEĆ DUSZĘ I CIAŁO KONSTRUKCYJNE A PODSTAWĄ URBANISTYKI POWINNA BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJONALNOŚĆ.
12 obserwujących
51 notek
62k odsłony
  337   1

Postulat do RADY MIASTA WARSZAWY ! Plac JANA PAWŁA II natychmiast !

http://www.biznesistyl.pl/ludzie/sylwetki/4351_25-lat-temu-jan-pawel-ii-odwiedzil-rzeszow,-przemysl-i-lubaczow.html
http://www.biznesistyl.pl/ludzie/sylwetki/4351_25-lat-temu-jan-pawel-ii-odwiedzil-rzeszow,-przemysl-i-lubaczow.html

 Mamy czterdziestolecie pontyfikatu Jana Pawła II.           

             Czemu do tej pory w Warszawie nie ma placu Jana Pawła II ?

image

EUROPA JEST ZAKOTWICZONA W CHRZEŚCIJAŃSTWIE. To jej kolebka. To z Polski ,z centrum Europy wyszedł Papież Jan Paweł II. Dzisiaj w obliczu usilnej laicyzacji i ateizacji Europy SYMBOLIKA ma znaczenie podstawowe. W Polsce ,w Warszawie kiedy żyjemy w wolnej Ojczyźnie nadszedł najwyższy czas byśmy odbudowywali WIARĘ W BOGA .Naszym łącznikiem między Bogiem a nami był KOŚCIÓŁ .GDZIE JEST NASZ CHRZEST ? GDZIE JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO ? GDZIE CHRZEST EUROPY ? Jeśli o tym zapomnieliśmy to najwyższy czas by do odpowiedzi na to pytanie powrócić.

image

TO TU ! TO W POLSCE ! W WARSZAWIE ,MIEŚCIE TAK BARDZO DOTKNIĘTYM WOJNĄ ,CZAS BY WYBUDOWAĆ PLAC ODNOWY CHRZEŚCIJAŃSTWA. Mam taki postulat by nadać mu imię Jana Pawła II i stworzyć go w okolicach dawnego placu Defilad. Miejsca tam jest dosyć i koncepcji wiele.Coś można wybrać i zorganizować konkurs nie na plac CENTRALNY tylko na PLAC JANA PAWŁA II !!!

Kilka pomysłów: 

image

image

image

To jak to zrobić i gdzie zostawiam naszym projektantom i wierzę że znajdą taką wersję projektu godną realizacji. Warto by nasi urbaniści i architekci zaczęli się nad tym zastanawiać .TO MY ,TO POLACY MAMY SZANSĘ ZNOWU ZAZNACZYĆ W EUROPIE jak i na ŚWIECIE ,że DUCH CHRZEŚCIJAŃSTWA nie zaginął! MOŻEMY PRZYWRÓCIĆ EUROPĘ BOGU.MOŻEMY TO ZROBIĆ.MOŻEMY ZNOWU ZAWALCZYĆ O WARTOŚCI ! WARTOŚCI dla siebie,dla ŚWIATA. Zróbmy to! Uwierzmy w naukę Chrystusa przekazywaną nam tak usilnie aż do śmierci przez apostoła współczesnego Papieża Jana Pawła II ! POLSKA MA DZISIAJ KOLEJNE MISJE DO SPEŁNIENIA.POLSKA TO WIELKIE WARTOŚCI DUCHOWE DLA ŚWIATA. Musimy o nich sobie ponownie przypomnieć i WYSTAWIĆ ŚWIATU NA WZÓR. Wzór do życia,naśladowania dla szczęśliwego życia tu na Ziemi !!!

image


DLATEGO ZMATERIALIZOWANIE TYCH DUCHOWYCH WARTOŚCI POWINNO NASTĄPIĆ NA POLSKIEJ ZIEMI PONOWNIE DLA DOBRA PAŃSTW ,NARODÓW,ZJEDNOCZONEJ EUROPY JAK I DLA ROZUMNEGO ŚWIATA. Przede wszystkim zróbmy to dla następnych pokoleń. Zgodnie z historią ,tradycją ,WIARĄ W DOBRO czas odbudować naszego DUCHA. POLSKA ZNOWU JEST W GRZE NA ARENIE ŚWIATA ZE SWOIMI WARTOŚCIAMI I HISTORIĄ !!! Warszawa miastem bohaterskim i wierzącym w dobry świat .

Wiele koncepcji na plac CENTRALNY z pomysłem nazwania go dzisiaj im. JANA PAWŁA II zawarłem już nieraz w poprzednich moich notkach. Warto cofnąć się i odszukać te pomysły.

https://www.salon24.pl/u/maciejowskirobert/826155,plac-defilad-cz2-co-powinno-znajdowac-sie-na-nim-co-chcieliby-polacy-w-centrum-warszawy

https://www.salon24.pl/u/maciejowskirobert/825802,zmienic-miejscowy-plan-zagospodarowania-przestrzennego-wokol-pkin

Świat BEZ WIARY W BOGA tu na Ziemi bez zmaterializowanych objawów jej wyznawania tj. bez kościołów ,świątyń obrazów ,wizerunków ,pomników jak i właśnie PLACÓW będzie martwy, bezpostaciowy czyli rozpłynie się dając miejsce egoizmowi człowieka. Człowiek wtedy wypełni tę próżnię i postawi na tym miejscu samego siebie tworząc rasę "nadludzi" myśląc iż to on jest bogiem . Taki horror szykuje się nam w "nowej Europie". Mamy już tego objawy. Obym się mylił.

image


------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reklama edukacyjna:robert maciejowski warszawa centrum plac defilad centralny łuk triumfalny bitwy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wieżowce towers warsaw city core projekt projektowanie urbanistyka architekrura urban architecture poland polskarobert maciejowski warszawa centrum plac defilad centralny łuk triumfalny bitwy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wieżowce towers warsaw city core projekt projektowanie urbanistyka architekrura urban architecture poland polska

arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton

arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton arcytekton

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale