3 obserwujących
54 notki
173k odsłony
176 odsłon

Ks. Popiełuszko zginął za wiarę czy za działalność polityczną?

Wykop Skomentuj4

"Ks. Popiełuszko został znanym męczennikiem Kościoła, chociaż nie zginął za wiarę, ale za działalność polityczną. Zajmował się działalnością polityczną, która była niewygodna nawet dla ówczesnego Kościoła" - stwierdziła na antenie TVP Info skandalizująca Joanna Senyszyn.


Mówienie o wolności i godności człowieka to polityka? ...i czy za politykę można mordować? ...i czy Pani Senyszyn w ferworze dyskusji usprawiedliwia morderstwo z pobudek politycznych? A może dewaluacja wiedzy lub inaczej mówiąc brak poszanowania dla wiedzy to kolejny mechanizm służący do...?! A co jeśli mają rację jednak Ci  - którzy uważają, że wypowiedz posłanki Senyszyn to kolejny klasyczny przykład tego, że kolejne pokolenia AK walczą z kolejnymi pokoleniami UB i z szeroko pojętą "czerwoną zarazą"?


Wiedza na temat ks. Jerzego Popiełuszki wśród młodego pokolenia 20+/30+ jest znikoma. Może czas na wysokobudżetową produkcję np. wzorowaną na "Zabić księdza" – amerykańsko francuskim filmie fabularnym z 1988 roku, w reżyserii Agnieszki Holland  albo chociaż wzorowaną na "Popiełuszko. Wolność jest w nas" – nie dostatecznie wypromowanym polskim dramacie biograficznym o ks. Jerzym Popiełuszce z 2009 r. w reżyserii Rafała Wieczyńskiego?


Przy okazji szeroko pojętej dyskusji na temat ks. Popiełuszki warto przypomnieć także historie innych księży, którzy oddali życie za prawdę. Czy w przestrzeni medialnej nie brakuje jednak informacji na temat np. Suchowlca czy Niedzielaka? ...i jak wytłumaczyć oponentom czym jest mówienie o wolności i godności człowieka a czym prowadzenie agitacji politycznej? 


image
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura