Jesteś zaszczepiony lub byłeś zarażony? Na wakacjach powinieneś być ostrożny

Pixabay/MBatty
Pixabay/MBatty
Sezon urlopowy powoli się zaczyna. Okazuje się jednak, że nawet jeśli naszych planów nie pokrzyżuje pogoda, może to zrobić szczepienie lub przebyta choroba. Włoscy eksperci alarmują, by zaszczepieni i ozdrowieńcy wstrzymali się z opalaniem.

Opalanie niebezpieczne dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Włoscy eksperci ostrzegają, że ozdrowieńcy i osoby zaszczepione powinni ostrożnie korzystać z kąpieli słonecznych. Są zdania, że skóra tych osób jest szczególnie narażona na oparzenia słoneczne.

Działania włoskich ekspertów medycznych związane są z budowaniem świadomości na temat zagrożenia, jakim jest rak skóry. Ich działalność informacyjna została jednak rozszerzona o zagadnienia związane z pandemią koronawirusa.

Zdaniem włoskich dermatologów skóra u osób zaszczepionych i u ozdrowieńców wymaga specjalnej ochrony.

"Osoby po infekcji i po szczepionce powinny odczekać kilka tygodni zanim zaczną się opalać i muszą robić to stopniowo stosując oczywiście kremy ochronne" - zaznaczają lekarze cytowani przez "Il Messagero".

Zobacz także:

Skóra wymaga szczególnej ochrony

Specjaliści uczulają, że samo zakażenie wirusem może mieć objawy skórne. Dermatolog Luca Fania zauważył, że często skutkiem choroby są często: pokrzywka, wysypka przypominająca odrę lub ospę czy stan podobny do odmrożenia.

- Również po zaszczepieniu mogą wystąpić różne stany chorobowe skóry - tłumaczy Fania - Dlatego  tegoroczne lato powinno być upłynąć pod znakiem szczególnej ochrony przed promieniami słonecznymi. - dodaje.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości