500 plus również dla emerytów. Senat przyjął ustawę

flickr/NBP, (CC BY-ND 2.0)
flickr/NBP, (CC BY-ND 2.0)
Emeryci i renciści mają spore szanse, by już we wrześniu skorzystać z dodatkowego świadczenia 500 plus w postaci bonu turystycznego. Senat przyjął ustawę, dzięki której skorzysta nawet 9 mln osób.

Polski Bon Turystyczny przysługuje na tę chwilę każdemu dziecku, jednak już niedługo program może zostać rozszerzony na seniorów. Senat przyjął już ustawę. Teraz wszystko leży w rękach Sejmu.

500 plus w ramach Polskiego Bonu Turystycznego

Polski Bon Turystyczny został wprowadzony w ubiegłym roku, by wspomóc polska turystykę dotkniętą epidemią koronawirusa. Bon wakacyjny przysługiwał każdemu, kto pobierał świadczenie 500 plus na dziecko, mogło z niego zatem skorzystać 6 mln 600 tys. beneficjentów.

Pomysł rozszerzenia programu na emerytów pojawił się już w ubiegłym roku. Mimo że podobnie jak teraz Senat przyjął ustawę, pomysł nie przeszedł w Sejmie, ponieważ wprowadzenie bonu dla emerytów i rencistów oznacza konieczność wypłacenia ok. 9 mln świadczeń, a to zbyt wielki obciążenie dla budżetu.

Zobacz także:

Tym razem się uda?

Senator Krzysztof Kwiatkowski przekonywał jednak w rozmowie z Super Expressem, że tym razem dodatkowe świadczenie dla emerytów zostanie wprowadzone.

- To nie powoduje żadnych wydatków z budżetu państwa. Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystała zaledwie jedna czwarta uprawnionych, czyli są zabezpieczone środki do wykorzystania przez seniorów. Rozszerzenie programu nastąpi we wrześniu, więc emeryci i renciści pojadą na wczasy po sezonie turystycznym, kiedy jest taniej i gdy branża turystyczna potrzebuje wsparcia - tłumaczył.

Dofinansowanie na wakacje

Bonem turystycznym można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Lista podmiotów akceptujących bony znajduje się na specjalnej stronie dotyczącej Polskiego Bonu Turystycznego.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo