Elon Musk w poważnych tarapatach. Największa grupa "hakerska" bierze go na celownik

mrrx is coming you can call me x, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
mrrx is coming you can call me x, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Elon Musk - enfant terrible rynku kryptowalut w końcu doczekał się zdecydowanej reakcji. Grupa Anonymous udostępniła film, w którym ostro komentuje ostatnie poczynania potentata, który z coraz większą premedytacją doprowadza do wahań na rynku kryprowalut, przez co ludzie na całym świecie tracą pieniądze.

Wpływ Elona Muska na rynek kryptowalut jest, najłagodniej mówiąc, niepokojący. Jego wpisy na twitterze wywracają cały rynek krypto do góry nogami, co przekłada się na ogromne straty w portfelach ludzi, którzy postanowili w ten sposób zainwestować pieniądze. W końcu jego nieczyste zagrywki zostały skomentowane przez najpotężniejszą grupę na świecie - Anonymous.

Anonymous głośno krytykuje Elona Muska

W końcu działania Elona Muska zostały dostrzeżone i głośno skrytykowane przez grupę haktywistów Anonymous, którzy w swoim filmiku na youtubie.

- Bądźcie pozdrowieni Obywatele Świata - rozpoczyna przedstawiciel grupy w nagraniu - Oto wiadomość od Anonymous do Elona Muska.

W dalszej części człowiek z maską Guya Fawkesa tłumaczy, że wizerunek publiczny jednego z najbardziej wpływowych żyjących współcześnie ludzi jest demaskowany, ponieważ ludzie zaczynają widzieć w nim "kolejnego narcystycznego kolesia, który desperacko poszukuje atencji".

Filantrop hipokryta

Działania Muska zostają przez haktywistę szybko wypunktowane. Zarzuca mu hipokryzję i megalomanię, ponieważ mimo jego wrzutek na Twitterze dotyczących szkodliwości Bitcoina dla środowiska, Musk zdaje się całkowicie ignorować fakt, jak w złych warunkach muszą pracować osoby w fabrykach Tesli. Anonymous zarzuca mu także to, że w fabrykach litu (które nota bene mają również negatywny wpływ na środowisko) zatrudniane są dzieci.

Jakby tego było mało haktywista wysuwa oskarżenie, że za większość przychodów Tesli nie odpowiada wcale sprzedaż aut, a rządowe subwencje, które, jak sugeruje Anonymous, mogły zostać wykorzystane na zakup Bitcoina.

Zobacz także:

Manipulacje na rynku kryptowalut

Na końcu filmu Anonymous zarzuca w końcu Muskowi, że bez zastanowienia bawi się rynkiem kryptowalut, przez co miliony ludzi na całym świecie tracą oszczędności.

Haktywista zaznacza, że, oczywiście, każdy inwestuje pieniądze w krypto na własne ryzyko, jednak mimo wszystko nieodpowiedzialne zabiegi Muska wprowadzają na rynku ogromne wahania, które nie mogą mieć nic wspólnego z ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty.

Filmik kończy się ostrzeżeniem dla Muska:


Możesz myśleć, że jesteś najmądrzejszy ze wszystkich, ale teraz poznałeś równego sobie przeciwnika. Jesteśmy Anonymous. Jesteśmy Legionem. Oczekuj nas.

Elon Musk niszczy ludziom życie

Zarzut, że Elon Musk jest "niszczycielem ludzkich żyć" jest mocnym stwierdzeniem, jednak wydaje się całkowicie na miejscu zważywszy chociażby na fakt, który w filmiku Anonymous został przemilczany. Rynek kryptowalut nie jest jedynie miejscem, w którym ludzie inwestują pieniądze licząc na szybkie zyski. Dla mieszkańców państw takich jak Wenezuela ucieczka w kryptowaluty jest jedyną możliwością, by nie stracić pieniędzy z dnia na dzień w związku z galopującą inflacją.

Elon się świetnie bawi

Elon Musk otwarcie wyśmiał wideo, ponieważ on jak i jego zwolennicy są zdania, że filmik Anonymous został nakręcony przez konkurencję Tesli. 

Mimo wszystko zdaje się, że wielu osobom film może dać sporo do myślenia, a niektórzy być może zmienią również zdanie na temat miliardera, który bawi się oszczędnościami ludzi na świecie, jak mu się podoba.

Wiktoria Pękalak


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo