Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
120 notek
81k odsłon
  291   0

Idea „Trump 2.0” - czas i przestrzeń, zasięg możliwości – biznes plan

Promocja artystyczna: komercyjne satelity Marsa zapewniające łączność z Ziemią
Promocja artystyczna: komercyjne satelity Marsa zapewniające łączność z Ziemią

Mars w zasięgu ICT - prezydent USA zaprasza firmy IT do Białego Domu

Przesłanka: wartość działki na Marsie.
Ziemia jest granicą, której inteligencja nie przekroczy – Księżyc jest granicą Ziemi. Nie ma takiej polityki, która byłaby silniejsza od fizyki. Zasięg polityki wymaga techniki. W praktyce idei „Trump 2.0”, wybrane kosmiczne uwarunkowania fizyczne, wskazane są przez internautę GR0SZ-ek.

Możliwości eksploatacji Marsa:
- Powierzchnia Marsa
- Wizja artystyczna terrauformowanego Marsa
 - Krater Orzeł, widziany z Opportunity

image

Komunikacja: "Bezpośrednia komunikacja z Ziemią jest możliwa, gdy nasza planeta znajduje się powyżej marsjańskiego horyzontu. NASA i ESA dołączyły sprzęt do komunikacji do kilku z marsjańskich orbiterów, więc Mars już dziś posiada satelity komunikacyjne. Czas dotarcia informacji jest ograniczony przez prędkość światła w próżni. Rozmowy pomiędzy Ziemią a Marsem mogłyby być wysoce niepraktyczne ze względu na opóźnienia w połączeniu, od 3 minut do 22 (w jedną stronę) w zależności od położenia planet względem słońca. Bezpośrednie połączenie może zostać zablokowane na około 2 tygodnie okresu orbitalnego, w czasie trwania koniunkcji, gdy Słońce znajduje się dokładnie pomiędzy Marsem a Ziemią. Satelita znajdujący się w punkcie libracyjnym L4 lub L5 może służyć jako pośrednik w takiej sytuacji. Opóźnienie transmisji w takiej sytuacji uległoby dodatkowemu zwiększeniu."

"Jakie fale są sprawniejsze lub bardziej ekonomiczne do komunikacji z Marsem, super długie czy bardzo krótkie?"

W tym ułożeniu (założenie) firmy IT w USA dysponują możliwością dostawy towarowej na Marsa w ilości masy 1000 ton materiałów, maszyn, itp. Usługa dostępna w ramach zamówienia lotu 10 rakiet misji cargo na Marsa, każda rakieta dostarcza po 100 ton masy towarów. O takiej możliwości technicznej prezydent USA został powiadomiony przez amerykańskie firmy transportu kosmicznego. W tym ułożeniu Donald Trump jest zainteresowany możliwością realizacji przedsięwzięcia - czy za pomocą maszyn sterowanych z USA przez człowieka zdalnie-międzyplanetarnie w czasie nierzeczywistym można zbudować szklarnię z uprawą na Marsie? Zatem możliwości fizyczne w skali kosmicznej dotyczące sygnału w międzyplanetarnej domenie IT są wskazówką dla zakresu wykonania pro futuro pracy zdalnej w USA na Marsie. W istocie rzeczy problemem jest na innym poziomie zagadnienia wskazanego przez internautę GR0SZ-ek. To pewna na 100% pro futuro wiedza naukowa wskazująca na niemożliwość rozwoju IT w kierunku wymaganej do pracy zdalnej, choć w czasie nierzeczywistym, w idei „Trump 2.0”, międzyplanetarnej transmisji (space network with high signal concentration). Dziś takie stwierdzenie naukowców i inżynierów wskazywałoby, że maszynami nigdy nie będzie możliwa praca zdalna czyniona z USA w zakresie budowy, podniesienia jakości uzbrojenia osadniczego, wartości działki na Marsie – zatem muszą polecieć ludzie, np., w ofercie Elona Muska.

"What Is The Deep Space Network & How Does It Work?"

Czy byłoby możliwe, aby odbiór sygnału transmisji z Marsa był skierowany w kierunku do USA, pomijając model telekomunikacji międzyplanetarnej Deep Space Network, poprzez satelity umieszczone w przestrzeni kosmicznej wokoło Ziemi (oczywiście również wokoło Marsa)?

image

KOMENTARZ

image

image

Telekomunikacja w biznesie międzyplanetarnym - zdalne sterowanie maszynami na Marsie w USA

Przesłanka: marsjański łazik do skanowania Marsa.

Skala miary w ofercie idei na giełdzie

Zobacz pierwszy szczyt zdobyty na Marsie! [Wyprawa na Marsa]

W poprzednich rozważaniach o idei „Trump 2.0” internauta GR0SZ-ek wskazał, w pierwszym przybliżeniu, miarę możliwości realizacji pracy zdalnej-międzyplanetarnej w czasie nierzeczywistym, polegającej na sterowaniu na Ziemi, w USA, łazikami na Marsie: O ile sterowanie 1, 2 lub 3 łazikami wydaje mi się jeszcze do udźwignięcia, to sterowanie tysiącem przy takich komunikacyjnych opóźnieniach jest jak proszenie się o katastrofę. Ale co tam ja wiem... Ludzi nabierano nie na takie rzeczy.

Zatem jaką ilością maszyn sterowanych na Marsie telemetodą z lokalizacji w USA można by zainteresować inwestorów przy uwarunkowaniu masy, ciężaru, na Ziemi i Marsie, tych urządzeń, ponieważ trzeba je na Marsa dostarczyć? W niedalekiej przyszłości dostawa towarowa na Marsa ma umożliwić dostarczenie większej ilości (masy) urządzeń.  Stąd 3 czy 30 łazików może być dostarczonych w jednej misji cargo. Jeżeli technika międzyplanetarnego sygnału umożliwia sterowaniem N -  ilością maszyn na Marsie z lokalizacji w USA, to łączna masa tych maszyn wskazuje na dostępność i zakres technologii i techniki w marsjańskiej domenie inwestycyjnej. Wartość N wyznacza miarę wskazującą na potrzebę ilości osób niezbędnych na Marsie dla użycia większej ilości maszyn.
Jeżeli sygnał umożliwia sterowanie maksymalnie tylko trzema maszynami i możliwość dostawy łącznej masy tych maszyn wynosi, np., 30 ton, to mogą to być 3 urządzenia, każde o masie nie większej niż 10 ton.
Według wskazanej pierwszej miary internauty GR0SZ-ek nie ma perspektyw pro futuro na rozwijanie miejsc pracy w osadach na pustyniach USA w idei "Trump 2.0" w zakresie zdalnego sterowania maszynami na Marsie. Słowa kluczowe: mobilność maszyny na Marsie, telemechanika, zdalne sterowanie maszynami, wirtualna rzeczywistość placu budowy na Marsie, granice jakości telekomunikacji międzyplanetarnej, wartość działki osadniczej na Marsie.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura