Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
259 notek
101k odsłon
  90   0

Jaką partię napędzą pro futuro w polskich miastach metody OZE na terenach wiejskich?

Wikipedia: Surfing.
Wikipedia: Surfing.

Władysław Kosiniak-Kamysz
i startup energetyki wiejskiej

Przesłanka: kolejka samochodów ciężarowych pod kopalnią po węgiel.

Samochody ciężarowe stojące w kolejce pod kopalnią po węgiel wzdłuż dróg prowadzących do wag pojawiały się co roku przed sezonem grzewczym. Paliwo było dostarczane m.in. na tereny wiejskie. W idei metod OZE na terenach wiejskich będzie w przyszłości odwrotnie. Cała wieś będzie wyposażona w technologię i technikę dostarczającą energię w niezbędnej formie.

Węgiel w piwnicy nie wymagał technicznej obsługi serwisowej, jednak maszyny w kopalni jej wymagały. Zielona energia jest jak lokomotywa, do której dokładane będę kolejne potrzeby i koszty przejmowane po metodach z emisją CO2, zatem metody OZE potrzebować będą wzrostu mocy energetycznej na żądaną godzinę. Im więcej środków technicznych na powierzchni, tym więcej potrzeb obsługi serwisowej. Wieś na metodach OZE przetrwa, a w miastach pro futuro bez energetyki nuklearnej będzie w dzień i w nocy ewolucja na wstecznym biegu postępu.

Nie wystarczy metodami OZE dokonać modyfikacji w elektryfikacji wsi i ogrzać/chłodzić gospodarstwo domowe oraz przedsiębiorczość rolną i hodowlaną. Z czasem tymi metodami trzeba będzie coraz więcej wyprodukować i wybudować. Zatem w tym ułożeniu w każdej wsi może powstać grupa inicjatywy przedsięwzięcia w idei ekologiczna wieś niezależna energetycznie, w tym również dla celu, aby osiągnąć przez wieś skalę zintegrowanego lokalnie prosumenta, dostawcy do krajowego systemu biometanu, zielonego wodoru, energii elektrycznej.

Czy Władysław Kosiniak-Kamysz popłynie na fali start-up pro futuro energetyki OZE na terenach wiejskich w Polsce? Napędza Sejm ideą o jego samorozwiązaniu. Skrócenie kadencji Sejmu oznacza jednoczesne skrócenie kadencji Senatu.

Każdy Sołtys w Polsce powinien posiadać opracowanie naukowe projektu w idei ekologiczna wieś niezależna energetycznie - lokalne możliwości i wyzwania dla wspólnoty sołeckiej. Wykazanie przez naukowców w Tarnowie ile polskich wsi nie może z różnych przyczyn osiągnąć niezależności energetycznej w oparciu o potencjalne i względnie w niedalekiej przyszłości lokalne wdrożenia metod OZE - w tej idei - jest bezcenne. W UE kolejek samochodów ciężarowych pod kopalnią po węgiel już nie będzie.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka