Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
241 notek
99k odsłon
  186   0

Wynik internetowego eksperymentu "e:H2O"

Elektrownia Siersza wedle środka Wawelu i Spodka
Elektrownia Siersza wedle środka Wawelu i Spodka

Technologie, Nauka

Eksperyment idei "e:H2O" w internecie pl

Przesłanka: elektrony swobodne w zbiorniku z wodą nienależące do cząsteczek wody.

*

Internetowy projekt "idei hydroelektronowej" polegał na ułożeniu opisu ze wskazań internautów.

Wynik:

Teoretycznie możliwe jest ułożenie techniczne jednak bez żadnego praktycznego znaczenia i celu.

*

Zagadnienie ułożenia zgromadzenia w zbiorniku cząsteczek wody wraz z elektronami swobodnymi nienależących do cząsteczek wody nie jest opisane w podręcznikach. Natomiast kreacja ułożenia z internetowych rozważań oparta była na składnikach odrębnie znanych. Uwagi internautów (nie tylko na Salonie) wskazują, że w labiryncie idei nie ma drogi ani do atrakcyjnej publikacji naukowej ani drogi do instalacji przemysłowej. Co najwyżej układ techniczny w postaci "zabawki" bez walorów hydroelektronowych.

*

Idea zbiornika z wodą wraz z naelektryzowaną powierzchnią wewnętrzną.

Rys.1.

image

Generator Van de Graaffa - generator elektrostatyczny wysokiego napięcia może wytworzyć napięcie do 5 MV.

*

Ułożenie wybranych opinii internautów o idei hydroelektronowej:

- Pytanie: Ile można zgromadzić elektronów w zbiorniku z wodą? Odpowiedź: Tyle ile dusza zapragnie.

- Elektrony są już w wodzie, a dokładniej stanową strukturę molekularną cząsteczek wody, to po co jeszcze w niej elektrony swobodne?

- W wodzie znajdującej się w zbiorniku nie można. Można naelektryzować wewnętrzną powierzchnię zbiornika. To zależy od napięcia i ma ograniczenia elektrotechniczne. Ilość nie będzie miała istotnego znaczenia pod względem wpływu na wodę.

- Żaden inżynier, elektryk bądź elektronik o zdrowych zmysłach nie da się namówić do przeprowadzenia tego eksperymentu.

- Gromadzenie w zbiorniku składników materii o tak różnej skali jak w tym przypadku cząstki elementarne w postaci elektronów i molekuły w postaci cząsteczek wody jest bez sensu.

- W naturze nie ma takiego fenomenu.

- U kogo się pan zaopatruje w asortyment ziołowy? Próbował pan zmienić dawkę? I inne, np. dotyczące niepełnosprawności umysłowej.

*

Wszystkim internautom bardzo dziękuję za podjęte zaangażowanie i rozważania.

*

Celem projektu było poszukiwanie drogi do innowacji w ułożeniu idei kreacji przemysłowej reaktora hydroelektronowego w oparciu o zjawiska fizyczne mające jakoby zachodzić w układzie niewystępującym w naturze i polegającego na nowości w formie inżynierii technologii i techniki energetycznej opartej na zużyciu form energii pozyskanej z metod OZE wraz z odnawialną przemianą paliwa w zbiorniku w postaci zgromadzenia w nim cząsteczek wody w stanie ciekłym lub gazowym i nadmiarową ilością ujemnego ładunku elektrycznego elektronów swobodnych nienależących do cząsteczek wody ani do materii zbiornika.

Miara profuturo: z idei hydroelektronowej metody energetycznej w elektrowniach nie będzie.

***

Dodane 22.04.2022 r.

Przesłanka: Woda nigdy nie jest doskonałym izolatorem.

W tym ułożeniu woda i wiaderko Faradaya stanowią przewodnik. "Ładunki elektryczne w przewodniku przemieszczają się w stronę zewnętrznej powierzchni bez względu na to, gdzie zostały początkowo umieszczone" [*].

Rys. 2.

image

Opis idei: Naelektryzowana powierzchnia kulki na zewnątrz zbiornika połączona jest przewodem z powierzchnią kulki wewnątrz wiaderka Faradaya. Elektrony przemieszczają się na jego zewnętrzną powierzchnię, a z niej przepływają poprzez wodę na powierzchnię wewnętrzną zbiornika.

[*] - Fizyka dla szkół wyższych. Tom 2 - Przewodniki w stanie równowagi elektrostatycznej

Dodane 23.04.2022 r.

Na rys.2 dodany symbol uziomu oraz wewnętrzna obudowa zbiornika (kolor pomarańczowy) z dobrego izolatora. Obudowa zewnętrzna jest z metalu (kolor czarny). Obudowy są do wyboru.

Ułożenie: Niech Generator Van der Grafa wytwarza napięcie rzędu 1 MV i służy do naelektryzowania ładunkiem ujemnym w postaci elektronów centralną elektrodę, którą stanowi zewnętrzna powierzchnia wiaderka Faradaya zanurzonego w wodzie (ozn. S). Jaka ilość elektronów w tej idei naelektryzowałaby powierzchnię S?

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale