Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
265 notek
101k odsłon
  110   0

Imperium kontratakuje historię

Przedstawiciel państwa będącego stałym reprezentantem Rady Bezpieczeństwa ONZ ułożył historię, w której idee leninizmu obaliły Imperium Rosyjskie, a idee radzieckie dokonały jego podziału.

Polityka, Polityka historyczna

Ukraińska czasoprzestrzeń

Przesłanka: "Zgodnie z sekcją trzecią artykułu IV Konstytucji Stanów Zjednoczonych, przyjmowanie nowych państw do Unii leży w gestii Kongresu."

*

Przedstawiciel państwa będącego stałym reprezentantem Rady Bezpieczeństwa ONZ ułożył historię, w której idee leninizmu obaliły Imperium Rosyjskie, a idee radzieckie dokonały jego podziału. I w tym ułożeniu dodając scenariusz, że nigdy nie było prawdziwego narodu ukraińskiego, ukraińska społeczność kulturowa nie ma własnej państwowości, Ukraina nie ma podstaw by uważać się za państwo niepodległe. Zatem w tym ułożeniu na Kremlu nie ma XXI wieku. Było, jest i będzie Imperium Rosyjskie. I dziś głosi, że w tym celu posiada również arsenał atomowy. W XVI wieku Iwan IV Groźny ogłosił Wielkie Księstwo Moskiewskie carstwem, a w 1721 Piotr I Wielki cesarstwem. Natomiast 4 lipca 1776 roku ogłoszono Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Stąd dzień ten uznaje się za datę narodzin Stanów Zjednoczonych Ameryki. Prezydent FR cofnął się w historii do przeszłości, w której nie ma Stanów Zjednoczonych.

*

Zatem w scenariuszu "Ukraina wstępuje do Unii Stanów Zjednoczonych" przyjęcie nowego państwa jest w mocy Kongresu Stanów Zjednoczonych. Stąd w tej idei Ukraina musi być państwem, którego społeczność w oparciu o uprawnienia wyborcy w ukraińskiej demokracji być może byłaby zainteresowana wyrażeniem woli w referendum o przyłączenie Ukrainy do Unii Stanów Zjednoczonych? Tymczasem "Imperium Rosyjskie" kontratakuje historię Europy na terenie Ukrainy lokując startup w przeszłości, w której nie ma jeszcze Stanów Zjednoczonych, a które w przyszłości będą w "Memorandum Budapeszteńskim o Gwarancjach Bezpieczeństwa". Kto zatem jest strażnikiem czasu - prezydent Rosji czy prezydent Ukrainy?

*

Jak daleko sięga demokracja?

image


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale