Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
334 notki
109k odsłon
  92   0

Amerykańskie i niemieckie innowacje w energetycznej grze terytorialnej Sasina?

https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/jacek-sasin
https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/jacek-sasin

Gospodarka, Energetyka

Teoria względności

Przesłanka: Myśl o polityce energetycznej Europy potrzebuje idei na miarę "rewolucji kopernikańskiej".
*
GRA:
Energetyk: W naszym interesie maksymalizacji zysku liczy się moc energii.
Przedsiębiorca: W naszym biznesie liczy się spełnianie potrzeb dla klienta.
Bankier: W naszym marketingu liczy się czas tak by najwięcej było dla nas.
Polityk: W programie mojej partii liczą się głosy narodu w wyborczej urnie.
GO TO GRA

*

W idei naukowej "rewolucji kopernikańskiej" nie zmieniają się w naturze uwarunkowania fizyczne. Zmienia się w idei opis przyrody względem wybranego układu odniesienia, tego co się w nim porusza i tego co jest w nim w spoczynku.

*

W tym ułożeniu złożona jest idea metody SMR (Small Modular Reactors, czyli małe modułowe reaktory jądrowe/nuklearne) oraz z poprzednich notek idea metod OZE wybudowanych w Polsce przez niemieckie firmy w ramach realizacji przedsięwzięć objętych programem zintegrowanego wzrostu zasobów multienergetycznych w Polsce w oparciu o metody OZE wraz z infrastrukturą powiązaną oraz planem Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, finansowanych przez niemiecki "fundusz refundacji wspierania zjednoczenia Niemiec" oraz po ich wybudowaniu przekazane do Skarbu Państwa RP.
Ta multienergetyczna idea jest niepewna m.in. z powodu tego, że nie ma jeszcze noty dyplomatycznej dotyczącej "Raportu o stratach poniesionymi przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej".

*

Idea SMR rozwija się w Polsce i związana jest raczej z lokalizacją przemysłowo-miejską, tzw. energochłonnego przemysłu wraz z możliwością sprzedania nadwyżki energetycznej dla względnie bliskiej domeny osadniczej w przypadku powiązania do jej ogrzewania. Idea multienergetycznych metody OZE jest bardziej rozłożona w kraju i raczej poza terenem miejskim. Ponadto zależna jest od pogody sprzyjającej tym metodom.

Mapa KSE:

image


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale