0 obserwujących
100 notek
3779 odsłon
  58   0

Nagroda im. Bogusława Radziwiłła

Przyglądają się obecnej sytuacji w Polsce nasuwają się niestety niedobre skojarzenia z czasem kiedy to magnaci  w I Rzeczypospolitej rozdrapywali Polskę. Nie liczył się interes państwa ale ówczesnych oligarchów. I dziś mamy takich oligarchów, którzy bronią partykularnych interesów pewnych grup społecznych i swoich partii żerując na lękach ludzi, które sami wywołują i podsycają.

Związki zawodowe bronią prawa do przechodzenia na wcześniejsze emerytury osób, które na to nie zasługują np. nauczycieli pracujących rzekomo w warunkach szkodliwych dla zdrowia. Odbywać się to może tylko kosztem płacących składki. Nie ważne, że postulaty ZZ „Solidarność” i OPZZ mogą doprowadzić do załamania systemu emerytalnego. Ważne jest to co je moje. I takie zachowania popiera prezydent Rzeczypospolitej.

Pan prezydent sprzeciwiając się możliwie szybkiemu wprowadzeniu euro żeruje na lękach Polaków  używając  nieprawdziwych argumentów, że euro spowoduje wzrost cen i spadek stopy życiowej Polaków. Niezależni eksperci twierdzą, że będzie wręcz przeciwnie.

Pan prezydent, w istocie szef opozycji, sprzeciwiając się reformie ochrony zdrowia, która polega między innymi na racjonalizacji funkcjonowania szpitali opowiada się za kolejkami i korupcją w tym systemie.

Partyjniactwo i partykularne interesy blokują reformy. Jeżeli nie uda się ich przeprowadzić to politycy mający pełne usta patriotycznych i socjalistycznych frazesów będą winni zahamowania rozwoju kraju. Tak było w XVII wieku i tak jest obecnie. Warto może w ramach prawdziwej polityki historycznej ustanowić nagrodę im. Bogusława Radziwiłła.

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale