Marcin Tyc Marcin Tyc
157
BLOG

Najwyższa Izba Kontroli na tropie wynagrodzenia Zbigniewa Ziobry. Jest co badać!

Marcin Tyc Marcin Tyc Polityka Obserwuj notkę 5

Posłowie opozycji chcą, by Najwyższa Izba Kontroli zbadała sprawę wynagrodzenia ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. NIK zapewnił, że ich wniosek jest analizowany.


image

Zbigniew Ziobro pobiera aż cztery pensje, co wychwycili politycy Koalicji Obywatelskiej. I zwrócili się do NIK, aby ta zbadała, czy minister sprawiedliwości ma prawo pobierać wynagrodzenia jako minister, poseł, członek KRS i jako prokurator generalny.

Pobiera pensję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego i jeszcze dostaje dodatki. „Gazeta Wyborcza” opublikowała tekst, w którym poinformowała, że w ciągu trzech lat Zbigniew Ziobro dostał prawie 200 tys. zł dodatku prokuratorskiego. Jako parlamentarzysta Ziobro otrzymuje dietę w wysokości 29,8 tys. zł rocznie. 

Dokładnie 192 tys. zł prokuratorskiego dodatku dostał w ciągu trzech lat Zbigniew Ziobro. Choć konstytucja zabrania, by poseł był również prokuratorem, minister sprawiedliwości obszedł tę zasadę - czytamy w "Wyborczej". 

Konkretnie mowa o art. 103 pkt 2 konstytucji, który głosi: "Sędzia, prokurator, urzędnik służby cywilnej, żołnierz pozostający w czynnej służbie wojskowej, funkcjonariusz policji oraz funkcjonariusz służb ochrony państwa nie mogą sprawować mandatu poselskiego". A Ziobro łączy funkcję posła z ministerialną i prokuratorską.

Marcin Tyc
O mnie Marcin Tyc

Absolwent Administracji Europejskiej. W przeszłości praca w roli statystyka w UEFA oraz w Przeglądzie Sportowym i Onet.pl. Polskie Towarzystwo Statystyczne I Historia Bez Cenzury. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka