Blog
z pozycji prawoskrzydłowego
HareM
HareM z woli PO zdeklarowanykaczysta
20 obserwujących 1030 notek 510035 odsłon
HareM, 11 września 2016 r.

Puszczykowo stolicą światowego tenisa

798 35 0 A A A

Na razie tylko kobiecego, ściśle rzecz ujmując, ale kto tam w takiej chwili będzie wchodził w detale:)

No więc tak. Nie chciana w polskiej fereracji (wtedy jak jeszcze to było do załatwienia) Andżelika Kerber dokonała dziś w nocy paru historycznych rzeczy,

Po pierwsze wygrała po raz pierwszy w karierze US Open. Po drugie, jako pierwsza od czasów Henin (nie liczymy Williamsów) zwyciężyła w dwóch turniejach Wielkiego Szlema w jednym roku.  I po trzecie, równie ważne. Została przez to (w zasadzie zostanie od jutra) liderką rankingu WTA. Rankingu najlepszych tenisitek na świecie. 

Tym samym zawodniczka z Puszczykowa jest pierwszą od czterech bodaj lat kobietą, która w tym rankingu przewodzi. Nie rozwijam poruszonego w poprzednim zdaniu tematu, bo to w tym poście temat zupełnie poboczny. Napomnknę tylko, że jako kibic czuję się znacznie lepiej gdy na czele kobiecego rankingu widnieje stuprocentowa kobieta.

Wielki i wspaniały sukces fantastycznej zawodniczki, wojowniczki od A do Z. Pracowitej, niezwykle uzdolnionej, a przy tym bardzo skromnej mistrzyni. Dziewczyny mającej polskie korzenie i polskie obywatelstwo. Szkoda tylko, że występującej nie pod polską banderą. Z prozaicznego powodu, że kilka lat wstecz paru działaczy uznało, że jak już mamy Radwańską, to różne Kerber są nam potrzebne jak wrzód na dupie. No to teraz się drapią. Może nie tam gdzie mają te wrzody, ale w durne łby na pewno.

Brawo Andżelika! Największy babski tenisowy fighter na  świecie.

 

Opublikowano: 11.09.2016 05:38.
Autor: HareM
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

jakem głodny tom zły, jakem syty to umiem być niezły

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @KOLUMB855 Mi też było miło. Powodzenia!
  • @BARDZO DUŻY ROZUM Mimo wszystko Cię lubię. Choć jesteś nieuleczalnie chory:) Też...
  • @GOODISON5 Oczywiście, że Adaś da się lubić:0 Byłem fanem Nawałki - piłkarza. Kto może...

Tematy w dziale Sport