14 obserwujących
129 notek
128k odsłon
364 odsłony

klu ... obstrukcji przy wyborze I Prezesa Sadu Najwyższego…

Wykop Skomentuj10

Członków komisji skrutacyjnej (5) wybiera Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. Przewodniczącym komisji skrutacyjnej z mocy prawa jest Prezes Sądu Najwyższego kierujący pracą Izby Dyscyplinarnej.

O ile art.13 i 13a ustawy o SN przewiduje tzw. obstrukcje przy wyborze kandydatów na I Prezesa SN, o tyle ani ustawa o SN, ani regulamin SN nie przewiduje przypadku ewentualnej obstrukcji przy powołaniu członków komisji skrutacyjnej.

W/w komisja skrutacyjna jest niezbędna w całej procedurze, ponieważ doręcza członkom Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego listę, ogłasza nazwiska zgłoszonych kandydatów, wskazując liczbę uzyskanych przez nich zgłoszeń, przygotowuje karty do głosowania, odnotowuje oddanie głosu, ustala wynik głosowania i podaje go do wiadomości Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego oraz sporządza protokół głosowania – czyli wybór jej członków jest niezbędny do kolejnych czynności….

Przy założeniu, że większość w Zgromadzeniu mają zwolennicy obstrukcji i nie będzie tzw. „przesilenia” w/w wybory członków komisji skrutacyjnej mogą trwać do…….

Niestety istnieją także inne podstawy dezorganizacji, które mogą być wykorzystane w kolejnych etapach…..

Bez w/w przesilenia - kolejna nowelizacja ustawy o SN oraz Regulaminu Sądu Najwyższego wydają się jedynym rozwiązaniem…..


Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale