14 obserwujących
128 notek
127k odsłon
277 odsłon

Marek Falenta, a Rafał Gaweł znany z walki z propagowaniem faszyzmu i nietolerancji…

Marek Czeszkiewicz
Marek Czeszkiewicz
Wykop Skomentuj

     W kontekście poszukiwania listem gończym skazanego Marka Falenty do odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, w tym także równości wszystkich wobec prawa.

     Ciekawi mnie na jakim etapie jest postępowanie wykonawcze w sprawie Rafała Gaweł prawomocnie skazanego na karę 2 lat pozbawienia wolności za oszustwa, według sądu: „tworzył pozory działalności pro publico bono, a pożyczki i dotacje przyznawane na finansowanie projektów obywatelskich przeznaczał na własne cele”.

      Przypomnę, że Rafał Gaweł był m.in. współzałożycielem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Teatru TrzyRzecze, znanym z walki z propagowaniem faszyzmu i nietolerancji.

      Czy w sprawie w/w także toczy się postępowanie wykonawcze, czy może jest poszukiwany…, czy może wydano list gończy…, gdzie przebywa tym bardziej, że toczą się w jego sprawie także inne postępowania dotyczące innych czynów…

     Swoja drogą to ciekawe, że jedni z najgorliwszych i popieranych przez opozycję i główne media działaczy walki z nietolerancją itd. (przypadek innego działacza M.K. dot. fałszowania faktur itd.) wybijają się na czoło w/w walki, brylują w mediach itd., a jednocześnie w/w walka, rozgłos, nimb nietykalności służy im jako przykrycie działalności przestępczej…..

        Czy w grupie popierających takie osoby jest aż tak dużo osób naiwnych, zagubionych, czerpiących wiedzę o rzeczywistości tylko z jednego źródła, czy może sprawa jest dużo poważniejsza, a w/w grupy naiwnych, zagubionych itd. są tylko tłem do rozgrywania innych, ważniejszych celów i interesów….

     Trzeba mieć także świadomość, że oskarżający m.in. będącego na czele „walki” z nietolerancją, antysemityzmem działacza lub ważnej osoby w opozycyjnej partii, mediach, których popiera opozycja i główne media, naraża się także, w tym jego rodzina, środowisko, na posądzenia ze strony opozycji i głównych mediów o antysemityzm, faszyzm, nieuctwo, brak doświadczeń, ignorancje prawną itd… Czy media, dziennikarze zaangażowani po jednej stronie politycznej to jeszcze media, dziennikarze, czy może przybudówki i pracownicy wewnętrznych i zewnętrznych ośrodków politycznych wrogich RP….

    Czy przypadkiem właśnie takie zachowania w/w mediów, opozycji nie prowadzi nas do napiętnowania, wyeliminowania z m.in. życia społecznego osób, grup społecznych niepoprawnych politycznie, czy może „przypadkiem” właśnie takie postawy prowadzą nas do nietolerancji, faszyzmu itd…


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale