Blog
Okiem razera
marekwojciechowski.com
marekwojciechowski.com Marek Wojciechowski, dr filozofii, psycholog biznesu.
0 obserwujących 34 notki 10420 odsłon
marekwojciechowski.com, 12 lipca 2008 r.

Dolar spadł poniżej 2 zł !!!

1,97 złotego w skupie. To cena, jaką oferuje za jednego dolara kantor na lotnisku w Pyrzowicach na Śląsku. W sprzedaży cena amerykańskiej waluty wynosi tam 2,17 złotego. Tak tani dolar jeszcze nie był.

Według Narodowego Banku Polskiego kurs dolara wynosi dziś 2,06 zł w skupie i 2,1018 w sprzedaży. Kantory mają jednak inne kursy. Na lotnisku w Pyrzowicach amerykańska waluta przekroczyła dziś magiczną granicę dwóch złotych. Dlaczego?

Na pewno wpływ na wysokość kursu miała lokalizacja kantoru. Placówki położone na dworcach kolejowych i lotniskach zawsze mają nieco niższą cenę skupu walut. 

źródło: dziennik.pl

 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Od kilkunastu lat zajmuję się problematyką kreowania relacji (Clienting) z Klientami i Rynkiem. Jako top manager zarządzałem procesami sprzedaży w dużym wydawnictwie prasowym, kilku bankach, firmie logistycznej. Szefowałem m.in. departamentowi audytu francuskiej sieci hipermarketów. Obecnie realizuję projekty szkoleniowe i consultingowe wg autorskich metod wywodzących się z behawioralnego nurtu psychologii sprzedaży. Zarządzam firmą consultingową McLaren & Wess Consulting. Jestem sbsolventem elitarnego IESE Business School Barcelona, stypendystą Brookings Institution. Od ponad 3 lat prowadzę jeden z najlepszych blogów biznesowych w polskim internecie. Prywatnie - jestem kolekcjonerem i miłośnikiem szwajcarskich zegarków. Prawdziwego dowodu na istnienie Deus ex machina :) S24: Gentlemen's agreement Im a proud to be Polish

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ Romi Mamy te same faworytki. Poza tym, ja pisałem o kobietach :), trudno A.M nazwać...
  • @ eFlash Witam. I znów pełna zgoda. Różnimy się tylko w postrzeganiu zjawiska...
  • @ Venissa Tak. Pełna zgoda. Przy czym - akurat ten tekst dotyka jednego z elementów problemu...

Tematy w dziale