Blog
Zmiana stron
Hoyt
Hoyt Qui vivra verra ...czas pokaż
4 obserwujących 49 notek 73939 odsłon
Hoyt, 20 kwietnia 2017 r.

Hahaha PiS miażdży rywali. PO zatopiona. Nowoczesna niepewna progu

1525 35 0 A A A

   image


Według najnowszego sondażu Kantar Public Polacy chcą głosować głównie na Prawo i Sprawiedliwość. Mądra polityka partii rządzącej widać znajduje odzwierciedlenie w preferencjach wyborczych Polaków.

 

  Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie kwietnia, PiS mógłby liczyć na 38-procentowe poparcie. W pierwszej trójce znalazłyby się też PO oraz ruch Kukiz'15, na które chciało głosować odpowiednio 19 proc. i 11 proc. Ankietowanych.

 image

 Z badania zrealizowanego przez Kantar Public (dawniej Zespół Badań Społecznych TNS Polska) wynika, że łącznie 69 proc. badanych wyraziło gotowość wzięcia udziału w wyborach: 29 proc. - zdecydowanie, a 40 proc. raczej poszłoby do urn.

Z kolei łącznie 24 proc. badanych nie zamierzało brać udziału w wyborach: 11 proc. badanych nie było przekonanych, by wziąć udział w głosowaniu, a 13 proc. zdecydowanie odmówiło. 7 proc. badanych nie wiedziało, czy poszliby głosować, czy nie.

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych, 38 proc. oddałoby głos na PiS (wzrost o 3 pkt proc. względem sondażu z marca). Na drugim miejscu znalazła się PO z 19-procentowym poparciem (spadek o 2 pkt proc.). Na trzecim miejscu uplasował się Kukiz'15 z 11 proc. (więcej o 3 pkt proc.).

Według sondażu próg wyborczy osiągnęłaby jeszcze Nowoczesna, na tę partię chciało głosować 5 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt proc.). Nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się: SLD z 4 proc. poparcia (bez zmian), na PSL głosowałoby 3 proc. ankietowanych (spadek o 1 pkt proc.), Partia Razem uzyskałaby w kwietniu poparcie 2 proc. respondentów (bez zmian).

Z kolei partia Wolność (dawniej partia KORWiN) oraz Twój Ruch osiągnęły poparcie na poziomie 1 proc. każda. W przypadku partii Wolność poparcie nie zmieniło się, a w przypadku Twojego Ruchu notowania wzrosły o 1 pkt proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 6 - 11 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1037 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Źródło;onet.pl

P.S. Oczywiście nie popieram żadnej partii J

 

Opublikowano: 20.04.2017 18:26.
Autor: Hoyt
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ci, którzy sądzą, iż wszystkim rządzi Los, nie myliliby się, gdyby się nie upierali przy tym mniemaniu.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • " nie znosił kiwania. Czyli kołysania statku w czasie sztormowej pogody." Marynarz Conradowski,...
  • A w mojej mieścinie wisi obwieszczenie pod Sądem "zapal świeczkę o 21". Kurcze, mają pecha,...
  • Pozdrawiam serdecznie :)

Tematy w dziale Polityka