MarketNews24
MarketNews24
MarketNews MarketNews
127
BLOG

Zagłosowaliśmy portfelami za rozwojem OZE

MarketNews MarketNews Gospodarka Obserwuj notkę 6
Będzie coraz więcej źródeł odnawialnych, tym bardziej, że Polacy głosują na nie swoimi portfelami, co pokazał boom fotowoltaiki.

Jednocześnie mamy coraz ostrzejsze regulacje klimatyczne na poziomie UE, które podwyższają cel udziału dla źródeł odnawialnych w miksie energetycznym. Celem Fit for 55 jest zmniejszenie w UE do 2030 roku emisji gazów cieplarnianych o 55 proc. względem 1990 roku oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. 

Energetyka gazowa jest problematyczna w naszym regionie o czym przypomniał nam najlepiej Władimir Putin

Jednak OZE wciąż nie mają wielkoskalowych magazynów energii, które zabezpieczałyby system energetyczny. Tym zabezpieczeniem pozostaje węgiel i gaz, a w przyszłości taką rolę powinna spełniać energetyka jądrowa. 


Energetyka jądrowa powinna być drugim filarem dla polskiej energetyki, wokół którego powinien panować konsensus polityczny, bo będzie stabilizować źródła odnawialne i to w sposób o wiele czystszy niż energetyka węglowa i w sposób bezpieczniejszy niż energetyka gazowa, o czym przekonaliśmy się, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę.

- Dla kolejnych rządów priorytety w energetyce powinny pozostać te same – mówi w rozmowie z MarketNews24 Wojciech Jakóbik, red. nacz. BiznesAlert.pl.

MarketNews
O mnie MarketNews

W MarketNews24 codziennie emitujemy depesze z najważniejszymi informacjami z rynku, które można obejrzeć, przeczytać i usłyszeć. Pracuje dla nas zespół doświadczonych reporterów i dziennikarzy.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka