MarketNews24
MarketNews24
MarketNews MarketNews
262
BLOG

Największa korzyść z przyjęcia euro przez Polskę

MarketNews MarketNews Gospodarka Obserwuj notkę 23
Wśród korzyści wynikających z przyjęcia euro zasadniczą jest wpisanie Polski w unijne reguły zarządzania polityką gospodarczą

- Unijne reguły są bardzo dobrze przemyślane i chronią obywateli przed decyzjami politycznymi skutkującymi obniżeniem wartości pieniądza - mówi w rozmowie z MarketNews24 prof. Artur Nowak-Far, doradca programowy ds. euro Fundacji Wolności Gospodarczej.

Unijne reguły będą chronić także przed złymi politycznymi decyzjami, które przedsiębiorstwom utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej.


Jeżeli przyjmiemy euro, to wówczas Polskę będą dotyczyć pogłębione zasady koordynacji polityki budżetowej i polityki fiskalnej oraz zostaną one objęte jednolitą polityką pieniężną.

- We wszystkich tych politykach nagle będziemy lepiej oglądać palce władzy i władza będzie w większym stopniu odpowiedzialna oraz rozliczana publicznie z tego co robi - mówi w rozmowie z MarketNews24 prof. Artur Nowak-Far, doradca Fundacji Wolności Gospodarczej.

KURS na EURO - w Watykanie to Jan Paweł II wprowadził Euro.

MarketNews
O mnie MarketNews

W MarketNews24 codziennie emitujemy depesze z najważniejszymi informacjami z rynku, które można obejrzeć, przeczytać i usłyszeć. Pracuje dla nas zespół doświadczonych reporterów i dziennikarzy.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka