42 obserwujących
227 notek
319k odsłon
  2852   0

Łamanie prawa w TVP2 - skarga do KRRiT

krrit.gov.pl
krrit.gov.pl

W porannym programie Telewizji Polskiej (TVP2) pt. Pytanie na śniadanie doszło do promowanie treści niezgodnych z polskim prawem i Konstytucją RP. W związku z tym składam skargę do Krajowej rady Radiofonii i Telewizji i Was do tego zachęcam.

Poniżej prezentuję przykładową treść takiej skargi, na końcu której jest link do odpowiedniego formularza na stronie KRRiTV


"W oparciu o zapisy ustawowe wzywam niniejszym ukaranie nadawcy publicznego za wspieranie i promowanie treści niezgodnych z Konstytucją, jak również misją nadawcy publicznego jakim jest TVP2. W audycji "Pytanie na śniadanie" z dnia 12 lipca 2012 roku, wraz zaproszonymi gośćmi w sposób nachalny i bezkrytyczny dyskutowano z bohaterkami materiału prasowego tygodnika Newsweek o wychowywaniu dzieci, przez pary homoseksualne.

Poranne wydanie programu naraża widzów małoletnich na słuchanie treści o charakterze promocji zachowań homoseksualnych i wszelkich wartości sprzecznych z prawem naturalnym jak także obecnym ładem prawnym. Nadto mamy do czynienia z ulokowaniem i nachalną promocją tygodnika Newsweek Polska. Mowa o periodyku Tomasza Lisa, który dla celów ideologicznych ujawnił zdjęcie dziecka, będące pod opieką pary homoseksualnej. 

Zwracam się zatem z zapytaniem za Państwa pośrednictwem, czy przedmiotowa rozmowa miała charakter materiału reklamowego, promocyjnego i czy była zamówiona przez wydawcę tygodnika. A jeśli tak, czy TVP pobrała w tym zakresie wynagrodzenie za emisję wywiadu sponsorowanego lub innej usługi reklamowej.

Proszę również o wyciągnięcie konsekwencji od osób odpowiedzialnych, jak i samej TVP za audycję, w której w tak rażący sposób złamane zostały nie tylko standardy dziennikarskie, ale i polskie prawo. 

FORMULARZ na stronie KRRiT


 

Jak to mniej więcej powinno wyglądać:

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale