42 obserwujących
227 notek
319k odsłon
  2194   0

Prokuratura potwierdza doniesienia "GPC"

FB.com/GPCodziennie
FB.com/GPCodziennie

W "Gazecie Polskiej Codziennie" pojawił się tekst Doroty Kani pt. Prokuratura ma dowody na wybuch w tupolewie [LINK] Prokuratura Wojskowa potwierdza doniesienia dziennika.


"Dotarliśmy do dokumentów dotyczących wyjazdu polskich prokuratorów i biegłych do Smoleńska. Osoby, które były bezpośrednio związane z tym wyjazdem, mówią wprost: szukano śladów wybuchu w tupolewie, a czytniki urządzeń wykazały bardzo silne stężenie składników występujących w trotylu i nitroglicerynie."

- tak zaczyna się tekst w dzisiejszej "GPC"

 

"Biegli, którzy na przełomie września i października br. byli w Smoleńsku, posługiwali się najwyższej klasy specjalistycznym sprzętem, m.in. przenośnymi detektorami IMS (spektrometrami ruchliwości jonów oraz przenośnymi spektrometrami na podczerwień). Wśród nich znajdował się spektrometr Ramana – TruDefender FT, analizator niebezpiecznych substancji chemicznych, pozwalający na jednoznaczną chemiczną identyfikację substancji oraz automatyczną analizę. Wyniki z tego urządzenia otrzymuje się zaledwie w ciągu kilku sekund."

pisze Dorota Kania

 

Na stronie "GPC" pojawił się komunikat 

Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdza pobranie dwóch kompletów próbek oraz że do badań użyto sprzętu o którym pisze "Codzienna", w tym m.in. detektorów wymienionych w tekście.

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale