Blog
Samuel Rodrigo Pereira
francesco
francesco Dziennikarz. Obserwator zaangażowany.
42 obserwujących 227 notek 313980 odsłon
francesco, 5 listopada 2012 r.

Prokuratura potwierdza doniesienia "GPC"

FB.com/GPCodziennie
FB.com/GPCodziennie

W "Gazecie Polskiej Codziennie" pojawił się tekst Doroty Kani pt. Prokuratura ma dowody na wybuch w tupolewie [LINK] Prokuratura Wojskowa potwierdza doniesienia dziennika.


"Dotarliśmy do dokumentów dotyczących wyjazdu polskich prokuratorów i biegłych do Smoleńska. Osoby, które były bezpośrednio związane z tym wyjazdem, mówią wprost: szukano śladów wybuchu w tupolewie, a czytniki urządzeń wykazały bardzo silne stężenie składników występujących w trotylu i nitroglicerynie."

- tak zaczyna się tekst w dzisiejszej "GPC"

 

"Biegli, którzy na przełomie września i października br. byli w Smoleńsku, posługiwali się najwyższej klasy specjalistycznym sprzętem, m.in. przenośnymi detektorami IMS (spektrometrami ruchliwości jonów oraz przenośnymi spektrometrami na podczerwień). Wśród nich znajdował się spektrometr Ramana – TruDefender FT, analizator niebezpiecznych substancji chemicznych, pozwalający na jednoznaczną chemiczną identyfikację substancji oraz automatyczną analizę. Wyniki z tego urządzenia otrzymuje się zaledwie w ciągu kilku sekund."

pisze Dorota Kania

 

Na stronie "GPC" pojawił się komunikat 

Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdza pobranie dwóch kompletów próbek oraz że do badań użyto sprzętu o którym pisze "Codzienna", w tym m.in. detektorów wymienionych w tekście.

Opublikowano: 05.11.2012 14:53.
Autor: francesco
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem świadomym Polakiem, Europejczykiem i obywatelem tego świata. Możesz mnie też nazwać czujnym recenzentem rzeczywistości.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @1maud Polecam mój tekst z GPC na ten temat...
  • @WYWCZAS Nie wnikam w zasadność argumentów jakie padły w tej dyskusji u Wildsteina. Uważam...
  • @P ZAREMBA Gwoli ścisłości, bo mnie tak jak Muchę najbardziej poruszyło sprowadzenie...

Tematy w dziale