Blog
Memento mori..
Michał Tyrpa
Michał Tyrpa inicjator akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki")
49 obserwujących 384 notki 380675 odsłon
Michał Tyrpa, 11 listopada 2009 r.

Europosłom na 11 Listopada

Dzisiejsze święto to najlepszy moment, by naszym przedstawicielom przypomnieć, że przywiązanie do dobra okupionego krwią Bohaterów, mogą zamanifestować czymś więcej, niż tylko więdnące w strugach deszczu wiązanki słów i kwiatów.

I nie chodzi mi wyłącznie o przedstawicieli Rzeczypospolitej za granicą. Nie chodzi mi tylko o ich siostry i braci z Wiejskiej, jakże często epatujących partyjniactwem i pomyleniem troski o dobro wspólne z interesikiem warszawki, krakówka, czy wrocławka. Nie chodzi jedynie o naszych publicystów, think-tankowców, dziennikarzy, ogłuchłych i ociemniałych w obliczu pewnych faktów i pewnych osób. Nie zwracam się tylko do dworaków premiera i prezydenta, którzy od wiosny 2008 zastanawiają się, czy mogliby kiwnąć palcem, aby „Raport Witolda” znał każdy polski uczeń i każdy oficer Wojska Polskiego, oraz czy aby w interesie ich koterii leży ustanowienie 25 maja świętem Bohaterów w Europie. Piszę do was wszystkich.

Pojawiła się możliwość naprawienia zastarzałego zła, ale i trwałego umocnienia dobra. Polska stoi przed realną szansą wprowadzenia w pamięć Europy i świata tego, co w jej historii najszlachetniejsze. Jesteśmy w stanie przywrócić Bohaterom należne miejsce. Możemy też stworzyć sprawny mechanizm zapobiegający bezkarnemu znieważaniu ich pamięci.

Czy o realizację tych celów uczestnicy akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” mają się starać przez kolejne 2 lub więcej lat? Takie przypuszczenie może się zrodzić w obliczu totalnego zlekceważenia przez 43 polskich europosłów apelu byłych więźniów Auschwitz z końca września b.r.

Czego w Sprawie Rotmistrza wymagać od burmistrza Dobczyc, Konina, Ryk, jeśli ponad cztery piąte polskich posłów do Parlamentu Europejskiego daje taki przykład!

Trudno o nadmiar optymizmu, jeśli przewodniczący PE Jerzy Buzek od kwietnia b.r. milczy, zaś „7 sprawiedliwych” – Lidia Geringer de Oedenberg, Ryszard Czarnecki, Filip Kaczmarek, Marek Migalski, Tomasz Poręba, Bogusław Sonik – zdaje się mieć nieustające problemy z samym odbieraniem korespondencji. Wychodząc naprzeciw ostatniej bolączce, zachęciłem naszych posłów do kontaktu za pośrednictwem internetowych forów dyskusyjnych. Oto list, który do wymienionej siódemki (a do wiadomości prezesa ChSRO i polskich dyplomatów w Rzymie i Waszyngtonie) wysłałem 10 listopada 2009 r. o godz.13.59:

Szanowni Państwo,

na podstawie treści emaili, jakie otrzymałem w tych dniach od niektórych z Państwa, wnoszę, że po raz kolejny moja korespondencja zniknęła w czeluściach skrzynek pocztowych Posłów do Parlamentu Europejskiego. Najwyraźniej tak właśnie się stało z projektem, który przesłałem Państwu w minioną środę, 4 listopada 2009 r.

Szczęśliwie, mamy do dyspozycji jeszcze tak sprawny środek komunikacji, jak popularne internetowe fora dyskusyjne, na których nota bene niektórzy z Państwa często się udzielają.

W związku z tym raz jeszcze uprzejmie informuję, że od minionego czwartku (tj. 5 listopada b.r.) z nową propozycją, którą do Państwa skierowałem można zapoznać się (oraz przedyskutować) również m. in. pod adresem:

http://mementomori.salon24.pl/136208,polski-oboz-auschwitz-propozycja-terapii-kompleksowej

Dla porządku dodam, że informacje na ten temat dotarły nie tylko do uczestników akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu", ale i do dziennikarzy. A to między innymi za sprawą piątkowej (z 6.11.2009) depeszy Katolickiej Agencji Informacyjnej:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,81048,7229028,Oswiecim__byli_wiezniowie_gotowi_poprzec_pozew_przeciwko.html

Ufam, że zbliżające się Święto Niepodległości zachęci Państwa do bardzo poważnego potraktowania projektu i ustosunkowania się do podniesionych przeze mnie argumentów.

Z poważaniem,

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

www.michaltyrpa.blogspot.com
www.witoldsreport.blogspot.com

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

darmowy hosting obrazków Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki on Facebook. Doświadczając kolejnych erupcji Inferno Polonico, przed oczami duszy widzę Witolda Pileckiego, który do nas, wolontariuszy akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki mówi"), mówi:"Z powodu mojego imienia będą was nienawidzić" (Mt 24,9)

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Tak, to piękne świadectwo to wielka nagroda na dziesięciolecie znienawidzonej przez polskie...
  • @SIŁACZKA On też miał s w o j e r a c j e ! Więcej empatii, Siłaczko! I odrobinę...
  • @SIŁACZKA Empatia. I podziw. To jest to, czego wciąż nam brakuje... Co teraz odważny...

Tematy w dziale