49 obserwujących
385 notek
392k odsłony
103 odsłony

Komorowskiemu na wagę złota

Wykop Skomentuj3

Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich połowa kandydatów poparła akcję „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Czy także Bronisław Komorowski chciałby ustanowienia europejskiego święta Bohaterów? I czy zależy mu na naszych głosach?

W ostatnich dniach uczestnicy kolejnej odsłony kampanii wyborczej przekonują jak bardzo zależy im na poparciu wyborców lewicy. Przed 20 czerwca dowiedzieliśmy się także, iż zdaniem Kornela Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Leppera, Grzegorza Napieralskiego i Marka Jurka,  realizacja najważniejszego z celów akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” jest sprawą ważną, a Europie i Polsce potrzebną. Mile zaskoczony odpowiedzią lidera SLD, zapytałem go o możliwość przejścia od moralnego li tylko poparcia, do konkretnych działań (zob. poprzednie teksty na http://mementomori.salon24.pl/ ). Wzmocniony w wyborach prezydenckich Grzegorz Napieralski, także w Sprawie, o którą walczymy, mógłby się bowiem okazać politykiem skutecznym. Warto pamiętać, że europoseł Wojciech Olejniczak – odwrotnie niż Napieralski - od miesięcy ignoruje ponawiane przez uczestników akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” prośby o pomoc w przekonaniu grupy socjalistycznej w PE do projektu europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Ufam, że także Marszałek Sejmu zechce ustosunkować się do pytania, które skierowałem doń raz jeszcze w poniedziałek, 21 czerwca. Tym razem, dla większej pewności, przesłałem korespondencję także na adresy komitetów wyborczych i regionalnych biur Platformy Obywatelskiej, jej młodzieżówki i innych instytucji związanych z partią. Oto ów list: 

Od: Michał Tyrpa <michal.tyrpa@gmail.com>
Data: 21 czerwca 2010 11:08
Temat: Przypomnijmy o Rotmistrzu - pytanie do Kandydata na Prezydenta RP
Do: sztab@bronislawkomorowski.pl, Bronislaw.Komorowski@sejm.pl, polonia@bronislawkomorowski.pl, biuro@bronislawkomorowski.pl, kampania@smd.org.pl, listy@sejm.pl, www@platforma.org, instytutobywatelski@platforma.org
DW: warszawa@platforma.org, malopolska@platforma.org, pomorze@platforma.org, platformarzeszow@neostrada.pl, podlaskie@platforma.org, zachodniopomorskie@platforma.org, lodzkie@platforma.org, biuro@waldydzikowski.pl, biuroparlamentarne.po.leszno@wp.pl, swietokrzyskie@platforma.org, lubuskie@platforma.org, olsztyn@platforma.org, po_opolskie@platforma.org, kujawsko-pomorski@platforma.org, dolnyslask@platforma.org, slask@platforma.org, rzecznik.slask@platforma.org

Szanowny Pan
Bronisław Komorowski
Kandydat na Prezydenta RP


Szanowny Panie Marszałku!

Gratuluję wygranej w pierwszej turze wyborów prezydenckich. W swoim wystąpieniu 20 czerwca tuż po godz.20.00, odnosząc się do drugiej tury, oświadczył Pan m. in.:

"Będę zabiegał o wszystkie głosy, dlatego, że każdy głos może okazać się głosem na wagę złota."

Chciałbym w tym kontekście przypomnieć, że 30 maja b.r., a następnie 5 i 8 czerwca, zwracałem się z pytaniem o Pański stosunek do najważniejszego z celów inicjatywy obywatelskiej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"), jakim jest ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Poniżej załączam kopię listu z 30 maja.

Akcja społeczna "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") jest inicjatywą apolityczną. Dla osiągnięcia jej celów współdziałają ludzie różnych przekonań.

Mając na uwadze to, że przed pierwszą turą wyborów, odpowiedzi na pytanie o stosunek do projektu europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem zechcieli udzielić nam Kornel Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Andrzej Lepper, Grzegorz Napieralski i Marek Jurek, raz jeszcze ponawiam pytanie pod Pańskim adresem.

Jestem przekonany, że miał Pan rację stwierdzając, iż 4 lipca "każdy głos może się okazać głosem na wagę złota". Jeśli zatem zależy Panu również na głosach uczestników akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"), raz jeszcze proszę o odpowiedź na pytanie:


"Czy popiera Pan ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem?".

Z poważaniem,

M
ichał Tyrpa                                                                                                                                                      
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul.Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków

www.michaltyrpa.blogspot.com

http://mementomori.salon24.pl/

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Michał Tyrpa <michal.tyrpa@gmail.com>
Data: 30 maja 2010 20:23
Temat: Przypomnijmy o Rotmistrzu - pytanie do Kandydata na Prezydenta RP
Do: sztab@bronislawkomorowski.pl

Szanowny Pan
Bronisław Komorowski
Kandydat na Prezydenta
Rzeczypospolitej Polskiej


Szanowny Panie,

od stycznia 2008 r. Fundacja Paradis Judaeorum prowadzi akcję społeczną "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"). Dokumentacja naszej akcji dostępna jest w materiałach publikowanych od ponad 2 lat pod adresem www.michaltyrpa.blogspot.com .

Najważniejszym z celów oddolnej inicjatywy obywatelskiej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") jest ustanowienie 25 maja - rocznicy śmierci rtm.Witolda Pileckiego - Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem na terenie Unii Europejskiej.

Ideę popiera wiele instytucji i środowisk. Siedmiu byłych więźniów Auschwitz oraz siedmiuset siedemdziesięciu internautów podpisało apel w tej sprawie, skierowany do europosłów i dostępny pod adresem http://www.petycje.pl/4376 .

W realizację idei, o którą walczymy włączyli się m. in. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, Europejska Partia Ludowa, a także eurodeputowani innych frakcji.

W imieniu uczestników akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie:

 "Czy popiera Pan ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem?".

Dla wielu z nas - uczestników naszej inicjatywy - Pańska odpowiedź (lub jej brak) będzie nie tylko istotną wskazówką przed wyborami na urząd głowy państwa, ale także wyraźnym dowodem Pańskiego stosunku do najszlachetniejszych tradycji Rzeczypospolitej, jak i do polskiego społeczeństwa obywatelskiego.

Z poważaniem,

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul. Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Do wiadomości uczestników akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki) oraz mediów.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale