50 obserwujących
385 notek
423k odsłony
  925   0

Przypomnijmy o Rotmistrzu ze Związkiem Podhalan

Michał Tyrpa, Maciej Motor Grelok, Tadeusz Morawa. Siedziba Związku Podhalan, 29 maja 2013 r.
Michał Tyrpa, Maciej Motor Grelok, Tadeusz Morawa. Siedziba Związku Podhalan, 29 maja 2013 r.

29 maja 2013 r. Związek Podhalan przystąpił do akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). Trzy dni wcześniej w Irlandii odbył się III Bieg „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. 28 maja w nowotarskim Miejskim Ośrodku Kultury miało miejsce drugie z kolei „przypominające o Rotmistrzu” spotkanie. Wolontariusze akcji walczą o Skwer Rotmistrza Pileckiego w Zakopanem i Rondo Rotmistrza Pileckiego w Nowym Targu.

12 kwietnia 2013 r. Fundacja Paradis Judaeorum zorganizowała pierwsze „przypominające o Rotmistrzu” spotkanie w stolicy Podhala. 28 maja b.r. – tym razem z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej w Nowym Targu – odbyło się spotkanie drugie. Zob. fotogalerię:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151636798488259.1073741825.300842628258

Trzy lata temu (vide pismo z 6 stycznia 2010 r.) Fundacja Paradis Judaeorum zwróciła się do Związku Podhalan z zaproszeniem do grona instytucjonalnych uczestników akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”).

29 maja 2013 r. zaproszenie zostało przyjęte. Podczas spotkania w siedzibie Związku Podhalan przy nowotarskim Rynku, mieliśmy okazję porozmawiać prezesem tej najważniejszej organizacji polskich górali m.in. na temat takich cząstkowych inicjatyw w ramach naszej ponad pięcioletniej akcji społecznej, jak:

O SKWER ROTMISTRZA PILECKIEGO W ZAKOPANEM

oraz

O RONDO ROTMISTRZA PILECKIEGO W NOWYM TARGU

W obu przypadkach pan Maciej Motor Grelok obiecał wsparcie. Warto pamiętać, że Związek Podhalan liczy ponad 5 tysięcy członków w Polsce i za granicą.

Na drugim „przypominającym o Rotmistrzu” spotkaniu w Nowym Targu, 28 maja b.r. obecni byli m.in. Tadeusz Morawa z Koła „Niezawisłość” Rady Miasta Nowy Targ oraz Tomasz Filar z Wydziału Gospodarki Gruntami i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Zakopane.

Obaj panowie obiecali trzymać rękę na pulsie w obu góralskich stolicach. Nie znaczy to przecież, że wolontariusze akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) nie uczynią co w ich mocy, aby udało się sprawy doprowadzić do szczęśliwego końca.

Zachęcam do aktywności w ramach zlinkowanych wyżej facebookowych wydarzeń.

Zachęcam również do zapoznania się z filmem (i fotogaleriami) z III Biegu „Przypomnijmy o Rotmistrzu” w Republice Irlandii:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KS18idP3tMw

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

Dokumentacja akcji na stronie:

www.michaltyrpa.blogspot.com

Najświeższe aktualności zawsze na głównym facebookowym profilu akcji:

https://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Zob. także:

http://mementomori.salon24.pl/posts/

Zobacz galerię zdjęć:

List Fundacji Paradis Judaeorum do Związku Podhalan z 6 stycznia 2010 r.
List Fundacji Paradis Judaeorum do Związku Podhalan z 6 stycznia 2010 r. Przystąpienie Związku Podhalan do akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu". Nowy Targ, 29 maja 2013 r.
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura