28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  192   0

Pasożytniczy model komunizmu

 

Proponuję przyjęcie do dalszej analizy takiej oto koncepcji celu komunizmu, jako formacji pasożytniczej, zgodnie z przyjętym wcześniej modelem.

CEL KOMUNIZMU

Celem komunizmu jest inwazja na system gospodarczy w państwie, a  następnie destrukcja i zniszczenie tego systemu, zawłaszczenie majątku i dysponowania nim przez możliwie najdłuższy czas i wyciąganie profitów wystarczających pasożytowi. Gospodarka jest łupem pasożyta, a kontrola nad gospodarką jest najważniejszym narzędziem pasożytniczej eksploatacji. Tylko tyle i nic więcej. 

1.   W uproszczeniu, celem jest gospodarka. Komunizm czyni totalny zamach na państwo, w celu ekonomicznym. Władza, polityka, ideologia, są tylko niezbędnymi środkami uskutecznienia tego zamachu. Relacja pomiędzy komunizmem, a ideologią jest taka, jak między podmiotem, a dopełnieniem w zdaniu: - „Komunizm używa ideologii”.  2.   Charakterystycznym dla komunizmu sposobem grabieży jest zawłaszczenie, polegające na zniszczeniu w systemie ustrojowym zaatakowanego państwa systemu prawa własności, pozbawieniu go atrybutu nienaruszalności, rozmyciu na prawa ułomne oraz zdegenerowanie całego systemu prawa i administracji tak, by można było zabierać i władać - kontrolować gospodarkę, bez względu na prawo własności. Kradzież bez przywłaszczenia, to zawłaszczenie.    3.   Grabież jako cel, z reguły umyka uwadze, bo łup, który realnie dostaje się w ręce oligarchii komunistycznej jest absurdalnie mały, w porównaniu z rozmiarami szkód czynionych przez inwazję. Gigantyczne marnotrawstwo ekonomiki opanowanej przez komunizm, jej nieefektywność, rabunkowe wykorzystywanie zasobów materialnych i ludzkich jest widoczne gołym okiem, stan wyniszczenia gospodarki po inwazji jest oczywistym faktem. Rozmiary destrukcji i upośledzenia zaatakowanego kraju są tak przytłaczające, że normalnemu rozsądnemu człowiekowi Cywilizacji Zachodu wierzyć się nie chce, żeby to mogło być celowe.        Nie wierzę, że wymordowanie w czasach władzy komunistycznej ponad połowy aktualnej populacji Rosji mogło być niecelowe. Każdy kilometr torów kolejowych zbudowanych na Syberii okupiony jest życiem tysiąca ofiar, zamordowanych niewolniczą pracą. Istnieje proste i logiczne wytłumaczenie. Pogarda i brak szacunku do życia ludzkiego i do wszelkich wartości Cywilizacji Zachodu może być wyjaśniony pasożytniczą strategią obcej cywilizacji dokonującej inwazji. Pasożyt jest obcym gatunkiem, wyniszczającym zaatakowany organizm z obojętną pogardą, czynione szkody nic go nie obchodzą, liczy się tylko tyle, ile otrzyma on sam. Profity ze zniewolenia obcego gatunku zupełnie mu wystarczają. Liczy się tylko pasożytnicze żerowanie i bezpieczeństwo tego żerowania. Stąd takie przywiązanie wszystkich reżimów komunistycznych do zagadnienia bezpieczeństwa.

 

4.  Zachodni ekonomista nie potrafi pojąć, że reżim komunistyczny grabiąc cudzą własność w akcie nacjonalizacji czy uspołecznienia rzeczywiście kradnie. Przecież on ją przekazuje na własność państwa, jest wręcz altruistą. Normalnemu europejskiemu ekonomiście do głowy nie przychodzi, że pasożyt zupełnie nie rozumie, dlaczego i w jakim celu miałby przejmować zagarnięty majątek na własność. Przecież komunizmowi samo pojęcie własności prywatnej, jako kategorii ekonomicznej, prawnej czy etycznej jest obce. To jest tak, jakby pierwotniak malarii miał zastanawiać się nad tym, czy przejąć zarażonego człowieka na własność, czy nie. Jemu jest zupełnie obojętne nawet to, czy ten człowiek przeżyje. Obojętne jest również to, czy ten człowiek jest jeden, czy jest ich do zabicia 100 milionów. Dla pasożyta liczą się tylko jego pasożytnicze korzyści, beneficja pobierane bez ryzyka i bez ponoszenia kosztów. Najgorsze jest jednak to, że ten zachodni ekonomista nie ma zielonego pojęcia, że ten sam pasożyt robi to samo i tak samo teraz, w 2007 roku, używając bardzo podobnych sposobów zawłaszczania ekonomiki w kraju o społecznej gospodarce (wolno?) rynkowej. Jest to jednak fundamentalny konflikt cywilizacyjny.  Historia XX wieku pokazuje coraz jaśniej, że komunizm, w przenośni mówiąc, jest obcą cywilizacją, pochodzącą z naszej planety, ale atakującą naszą, łacińską cywilizację zachodu, jest oligarchią, która demoralizowała i nadal demoralizuje świat. Ronald Regan nazwał ten system imperium zła. Komunizm urządził Światu przynajmniej kilka holocaustów, mordując systematycznie narody, które choć na chwilę dostawały się w jego pazury. Komunizm, nawet w swojej najłagodniejszej formie, jedynie kryje się pod maską demokratycznego państwa prawa, nie krępuje się tą maską, często otwarcie ją lekceważy, zawsze jest bardzo niebezpieczną oligarchią. Dla komunizmu obojętne są formalne struktury państwa, bez znaczenia są wszelkie ograniczenia moralne i prawne.  
Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale