Blog
Wolna Europa? Zdemoralizowanym mediom - NIE!
michael
michael Z uporem szykuję "Historię gospodarczą III RP"
27 obserwujących 293 notki 397869 odsłon
michael, 12 czerwca 2017 r.

ZUPEŁNIE NIEŹLE UDOKUMENTOWANA HISTORIA ALTERNATYWNA

Jest hipoteza - był zamach, Rosjanie są niewinni, a samolot zniszczyli polscy spiskowcy. Rozważmy parę logicznych wariantów rozumowania i znane nam fakty, świadczące o tym, że tak mogło być. W każdym śledztwie, we wszystkich procedurach poszukiwania prawdy konieczne jest badanie wielu, różnych hipotez, często nawet bardzo mało prawdopodobnych, z których każda powinna być weryfikowana. Zastanówmy się.

 

* * *

Badanie zdarzeń historii alternatywnej w żadnym przypadku nie jest stawianiem zarzutu, jest po prostu formą dyskusji hipotezy, której nie można wykluczyć przed jej standardową weryfikacją. A więc:

Po pierwsze motyw - cui prodest (scelus, is fecit). Zamiar wyeliminowania elit przeciwnika politycznego, skutkującego natychmiastowym przejęciem władzy jest klasycznym motywem wszystkich znanych historii zamachów. Pamiętamy słynne "et tu Brute contra me?"
Co ważniejsze, przejęcie władzy siłą i gwałtowna, wręcz ludobójcza eksterminacja najbardziej patriotycznych elit narodowych jest znanym w polskiej historii zjawiskiem. Nawet więcej, ludobójstwo jest wręcz oczywistym sposobem walki politycznej wszelkich totalnych sił politycznych na całym świecie, szczególnie w warunkach konfliktu cywilizacyjnego. Co więcej, krwawa eliminacja polskich elit, notoryczne czystki etniczne, antypolskie ludobójstwo jest przejmującym doświadczeniem setek lat polskiej historii. Pamiętamy. 

Po wtóre zamiar - "Jeszcze jedna bitwa, dorżniemy watahy". Cóż więcej dodać, nic ująć, ten zamiar był w wielu różnych formach deklarowany, powtarzany i przypominany. "Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał, i to się wszystko zmieni". [link]

Po trzecie możliwość. Kto miał możliwość zaplanowania, przygotowania i zrealizowania wszystkich czynności koniecznych do przeprowadzenia tego zamachu?
Jest to pytanie wręcz retoryczne, ale odpowiedź i rzeczywista weryfikacja konkretnych faktów jest o tyle trudna, o ile sam przebieg zdarzeń 10 kwietnia 2010 roku jest jeszcze przedmiotem hipotez, które są dopiero teraz weryfikowane. Patrząc na 300 lat historii relacji pomiędzy Polską a Rosją hipoteza rosyjskiego sprawstwa, ze względu na czas i miejsce zdarzenia, wydaje się być bardziej prawdopodobna, ale ...
No właśnie, ale!
W bardzo wielu, znanych z literatury przypadkach, w scenariuszu planowanego czynu, sprawcy celowo próbują obciążyć podejrzeniem osobę trzecią. A Rosja w tym przypadku jest "osobą", która również mogła mieć motyw, zamiar i możliwość, i co ważniejsze jest wiele bardzo konkretnych faktów, wspierających hipotezę rosyjskiego sprawstwa. Nie można więc bez dalszej weryfikacji odrzucić żadnej z trzech hipotez, mianowicie - sprawstwo  wyłącznie polskie lub wyłącznie rosyjskie albo współsprawstwo obu podejrzanych stron. 

Zweryfikowanie tych podejrzeń musi jednak być poprzedzone udowodnieniem faktycznego przebiegu zdarzeń. Bez konkretnego wykazania "jak to było i co się zdarzyło", bez pozytywnego zweryfikowania jednej z hipotez o przyczynach i przebiegu katastrofy - niczego nie można przesądzać przedwcześnie.

Po czwarte, zachowanie podejrzanych po katastrofie. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wszystkie strony, zarówno polska jak i rosyjska powinny być jak najmocniej zainteresowane wykryciem prawdy, powinny chcieć wiedzieć jak to było i co się zdarzyło - o ile mają czyste sumienie. Polityka nie ma tu nic do rzeczy, wszyscy mamy w tym jeden, wspólny interes, nawet polityczny. Prawda, strategicznie rzecz biorąc, jest politycznym interesem i Polski, i Rosji. To nie jest żadna filozofia, taka jest rzeczywistość. Polityka budowana na kłamstwie, wcześniej czy później prowadzi do katastrofy. Zawsze. 

Tymczasem, niewątpliwie mamy do czynienia z agresywnym matactwem. Rozważając trzy wskazane wyżej hipotezy, fakty mówią o konkretnych matactwach, fakty mówią o kłamstwie, fakty mówią o niszczeniu, ukrywaniu i fałszowaniu dowodów katastrofy. Mamy do czynienia ze zdecydowanym blokowaniem i wręcz zwalczaniem i zniesławianiem wszelkich procedur, działań a nawet woli poszukiwania prawdy o przyczynach i rzeczywistym przebiegu smoleńskiej katastrofy. Mamy do czynienia z agresywną czarną propagandą przeciwko wszelkim poszukiwaniom, działaniom i dążeniom do prawdy. Wszelka żulia ma takie przysłowie: - na złodzieju czapka - karakułowa! 

My, ludzie poszukujący prawdy wiemy doskonale, że na złodzieju czapka gore.

Zamiast podsumowania - patrząc w ten sposób, osobami najbardziej podejrzanymi o udział w spowodowaniu smoleńskiej katastrofy stają się "obywatele rp" z Władysławem Frasyniukiem na czele, który jak Rejtan kładzie się na drodze demonstracji ludzi domagających się prawdy o katastrofie smoleńskiej. Jest w tym ponury chichot historii. Wiedząc co nieco o Władysławie Frasyniuku, mam powody przypuszczać, że on zniżając się do poziomu bruku, pojęcia nie ma, co robi, on po prostu wykonuje instrukcje. [link], [link]. On zwyczajnie nie wie, że tym razem sprzeciwia się poszukiwaniu prawdy. 

Mówiąc poważnie, agresywna partia władzy III RP, platforma obywatelska otrzymała już wystarczającą kolekcję bardzo poważnych i bardzo konkretnych ostrzeżeń. Prawda jest nieuchronna. Postępowanie dowodowe w sprawie przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej postępuje i zmierza do zweryfikowania jednej z dobrze znanych hipotez. Jedyną przeszkodą jest konieczność dołożenia najwyższej staranności. Tylko nasza najwyższa staranność opóźnia wasze spotkanie z prawdą, niechlubna totalna opozycjo. 

I jeszcze jedno. Uprzejmie proszę, nie łudźcie się, że przyjaźń z Rosją was ochroni. Historia uczy, że nigdy nie można liczyć na tę przyjaźń. Rosja zawsze i w pierwszej kolejności poświęca tych, którzy zdradzili swoje Ojczyzny. A Rosja wyraźnie sygnalizuje, że podjęła już decyzję skazania was na poniewierkę.

Ostatnie oświadczenia rzeczniczki rosyjskiego MSZ, Marii Zacharowej oraz członka MAK, Aleksieja Morozowa zdają się świadczyć o tym zamiarze. Rosjanie już sugerują, że to wy prosiliście Rosjan, o szybkie przesłanie zwłok ofiar katastrofy, ponieważ szczegółowe badania i identyfikacja ofiar będzie przeprowadzona w Polsce. Oj, nieładnie okłamywać Rosjan. Aleksiej Morozow przyznaje, że jednak samolot rozpadał się już w locie. Rosyjskie śledztwo jeszcze nie jest zakończone i jeszcze może dać zaskakujące wyniki. 

 

* * *

Opublikowano: 12.06.2017 18:19.
Autor: michael
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jesteśmy skazani na rzetelną analizę naszych korzeni, sumienną refleksję filozoficzną i na skrupuatne wyciąganie praktycznych wniosków. Jestem więc wyrachowanym przeciwnikiem poprawności politycznej, bo wpycha ona w arogancką gnuśność myśli, wiąże stereotypami i mistyczną wiarą w trujący urok haseł - pięknych tylko od frontu. Tak myślę o przyszłości.

Geo Visitors Map
who's online

Mój e-mail: mil@mail2michael.com
michael: http://michael-rwe.blogspot.com
michael: http://michael-wolnaeuropa.blogspot.com/

image
Rosyjska wytwornica gęstej mgły

image
image

Ptak nielot, zwany limitem
Linki do moich poprzednich postów:

225. DEBILIZM POLSKIEGO ŻYCIA PUBLICZNEGO
224. Popyt na Janusza Palikota
223. Andrzej Wajda - Oligarcha demodernizacji Polski
222. O co chodzi, początek konstruktywnej propozycji
221. Ustawa o zwalczaniu przemocy w rodzinie
220. Fine tuning, Odsłona IV Zero tolerancji do myślenia
219. Fine tuning, Odsłona III Czy nowa konstrukcja?
218. Fine tuning, Odsłona II Zwariowani liberałowie
217. Fine tuning, Odsłona I Noworoczne rozmowy
216. Fine tuning. Subtelnego zestrojenia życzę!
215. Czy polska prawica jest bezjajeczna?
214. Sprawa hazardu? To nie żadna afera, to propaganda.
213. 28 lat
212. Wszczepienie odporności na dziejące się zło
211. Świadomość geopolityczna, na kilka dni przed...
210. Czas na projekt Rzeczypospolitej.(IGP)
209. Musimy zorganizować think tank, by Polskę odzyskać
208. Strategia wyborcza - Europejskie wybory (IGP)
207. Kombinacja operacyjna Dziennika przeciwko gospodarce
206. PAMIĘĆ i TOŻSAMOŚĆ. Treść polskiej polityki (IGP)
205. DUPEK STANU
204. SAISONSTAAT. Treść polskiej polityki (IGP)
203. Przyczynek do polskiej geopolityki. (IGP)
202. DEMORALIZUJĄCE CECHY FAŁSZYWYCH DIAGNOZ
201. Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy.
200. Okrągły Stół, biskup Bronisław Dębowski i Angela Merkel
199. KTO TRZYMAŁ SMYCZ – AGENCI CZY DYSYDENCI?
198. Światowy problem: OBAMA. Treść polskiej polityki VII IGP
197. Z tym rosyjskim gazem idzie w parze parę lip.
196. EPIGONIA [1]
195. WYBIERZMY MĄDRZE. Treść polskiej polityki. - Część VI
194. Nowa "Euforia"
193. FATALNA FIKCJA*). Część V (IPG)
192. Treść polskiej polityki - wariant motywacyjny. Część IV
191. List z podróży
190. Treść polskiej polityki. Bez złudzeń - pożegnanie z mitami.
189. Treść polskiej polityki. Część II (IPG)
188. Gruzja jest testem. Cel jest dalej - Treść polskiej polityki
187. Gruzja jest testem. Cel jest dalej
186. XXI wiek - program pozytywny (IGP).
185. Aresztowanie Wojciecha Sumlińskiego
184. Czy grozi nam pełzająca ewolucja w stronę zła? (IGP)
183. RUCH FUNKCJONARIUSZY. (IGP)
182. Polska doktryna obronna w ścieku TVN
181. Polska doktryna obronna (IGP)
180. BOLSZEWIZATOR
179. Kombinacja operacyjna "Dziennika"
178. Dlaczego rząd Donalda Tuska musi odejść?
177. II Apel Aspiryny
176. Przyczynowość i przypadkowość w historii (IGP)
175. Ptak nielot, zwany limitem (IGP)
174. Jak zorganizować Polskę (IGP)
173. Instytut Geopolityki Polskiej (IGP)
172. Sprawa Bolka.*)
171. Eurotalibowie i katyńscy strzelcy
170. Fundamentalne pomieszanie porządków...
169. Gruby błąd Erazma...
168. Art. 10 ust. 1. Ustrój Rzeczypospolitej...
167. Systemy ustrojowe. Czy wszyscy okuliści są kłamcami?
166. Systemy ustrojowe Rzeczpospolitej.
165. Niebezpieczna równość, groźna wolność...
164. Zegarmistrz światła kolorowy.
163. Czy można żyć z dziurą w głowie?
162. Bardzo ważny temat geopolityczny
161. Król oblał egzamin
160. 3 Maj. Dzień Polskiej Racji Stanu
159. Zdefiniować wroga politycznego, aby go pokonać
158. Duby Smalone
157. Cenzura. Tybet w Europie.
156. Wracam do przerwanego wątku,...
155. OBCY
154. Słowo o tym konkretnym bojkocie.
153. Popieram protest
152. Incitatus, pierwszy koń mianowany senatorem
151. Sejm wybrał. A jak teraz zagwarantować sukces?
150. Ponawiam rekomendację. Nie głosować za ratyfikacją.
149. Jak wybrać kartę, która zagwarantuje sukces?
148. Powiem jedno. Ja na miejscu Jarosława Kaczyńskiego...
147. O Traktacie Lizbońskim i Margaret Thatcher. Rekomendacja
146. Margaret Thatcher i iluzje XXI wieku
145. Margaret Thatcher: "UE jest skazana na niepowodzenie,
144. Marzec 2008. Staranna analiza wydarzeń
143. Marzec 2008 Polska Sprawa Narodowa
142. Pomieszanie porządków.
141. Debata o prawicy - mieszanie porządków.
140. Czerwony Kapturek 66
139. Oszukana demokracja cd
138. Słuchałem dzisiaj przemówienia Jarosława Kaczyńskiego
137. Jerzy Czartoryski "Czarna Lista" Ministra Sikorskiego
136. "Oszukana demokracja" (Pisze się)
135. Moje boje nad Bzdurą
134. Herbert?
133. Nie ma litości dla skurwysynów
132. Eureko i postaw czerwonego sukna
131. Analizując źródło sukcesu rynkowego GW.
130. Analiza SWOT w polityce.
129. Dzisiejszy dzień dostarczył ekscytujących zdarzeń
128. OBRONA WYPRZEDZAJĄCA
127. Wyzwania XXI wieku.W zachwycie nad cudzym bełkotem.
126. Bezpieczeństwo energetyczne Europy zagrożone.
125. Bardzo ciekawa dyskusja miała miejsce.
124. Nudziarze a nauka uczciwego myślenia.
123. Nudziarze.
122. Wychowanie klasyczne
121. 2008 Ku pokrzepieniu serc
120. Siedziałem w jednej celi z mordercą
119. Analiza założeń polityki zagranicznej
118. Okiem trenera
117. Wynik meczu Polska - Rosja 0 : 12
116. Wyzwania XXI wieku. Koniec z normalnością.
115. Koniec końca świata. Sto dni jeszcze trwa.
114. 5 grudnia 2007. Urodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego.
113. Venissa, cerebrologia, wielki plan polityczny,...
112. Prymitywne widzenie Świata. Neksjalizm.
111. Wyzwania XXI Wieku. Neksjalizm.
110. Fragmenty wiersza Mariana Hemara,... kto rządzi światem,
109. Wyzwania XXI wieku. Państwo strachu.
108. Zdziecinnienie światowych elit.
107. Wyzwania XXI wieku. Stulecie chirurgów.
106. Wyzwania XXI wieku. Przejście od CM=1 do CM=2.
105. Wyzwania XXI wieku. Ćwiczenie praktyczne.
104. Wyzwania XXI wieku. Katastrofalna prognoza dla PO.
103. Wyzwania XXI wieku. Początek klęski mitu specjalizacji.
102. Wyzwania XXI wieku. Narzędzia i mity sprawnego myślenia.
101. Anioł śmierci. Azrael? Nie, jest inny kandydat.
100. Tanie Państwo. O jakości myślenia.
99. Eureko, czyli jeden z błędów PiS.
98. Niebezpieczne mity poprawności politycznej.
97. Jak informuje najnowszy „Dziennik”.
96. Już wiem jaki jest wynik wyborów.
95. Umówmy się tak.
94. Skandal Stulecia.
93. Luźna obserwacja z życia czarnej propagandy.
92. Zapis cenzury w sprawie suwerenności Polski.
91. Sprawa polskiej suwerenności gospodarczej i politycznej.
90. Moja rada dla sztabu wyborczego PiS
89. Moja rada dla posłanki Jolanty Szczypińskiej
88. Publiczność w pewnym sensie nie zachowywała się poprawnie
87. Po debacie opowieść o oszustwie stulecia.
86. Wydarzyło się dzisiaj coś niezwykle dla Polski ważnego.
85. Tusk zaczyna mi się niepodobać.
84. Idea trójpodziału władzy.
83. Wyzwania Cywilizacji XXI wieku
82. Przedwyborcza rozmowa o Konstytucji III RP.
81. Przedwyborcze problemy i wyzwania cywilizacji XXI wieku.
80. Idiotyzm roku: - Który z polityków ma więcej do ugrania?
79. Katastrofalna prognoza dla Platformy Obywatelskiej
78. Idiotyzm roku? Nie! Strzał w dziesiątkę!
77. Skąd ten strach Redaktora Romana Kurkiewicza?
76. Glosa (γλώσσα)
75. O demoralizujących cechach ustroju gospodar... PRL - Cz II
74. O demoralizujących cechach ustroju gospodarczego PRL
73. Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację
72. OBYWATELSKI CERTYFIKAT ZAUFANIA
71. Osiemnastopunktowy dekalog polityczny
69. Rokita wycofał się na jakiś czas
68. Capo di tutti capi?
67. Upiorna dyskusja z myślącymi inaczej
66. Metafory i znaki szczególne „układu”
65. Rozważania o „układzie”
64. „Obywatelski Certyfikat Zaufania”. Sobotni list do „szczelo”
63. Platformy Obywatelskiej „sprzątanie po PiS”
62. Krok do przodu w zrozumieniu “układu”. (74)
61. Czego durny Giertych nie wie? (10)
60. Wywiad telewizyjny premiera. (15)
59. Bereza Kartuska im się marzy. (21)
58. Tekst w imieniu gangstera (27)
57. Skaner polityczny: - Kto będzie hegemonem prawicy? (13)
56. Słucham teraz w TVP3 posła Wierzejskiego...(28)
55. Marcinkiewicz nie powiedział, że jest podsłuchiwany (70)
54. Ujawniam plan Romana Giertycha (21)
53. Tajemnicze słowo UKŁAD. (72)
52. Żądamy drugiego procesu w Norymberdze. (16)
51. Eumenesie. (23)
50. Fachowe opinie o rządzie PiS: - Szkoda, że padają, (14)
49. Polityczne tchórzostwo Platformy Obywatelskiej, (14)
48. Wiwisekcja wyborcza.(3)
47. Michaelu, najbliższe dni będą decydujące dla Polski. (15)
46. Zaprzęganie nauki. (2)
45. Patriotyzm polskich Żydów (18)
44. Patriotyzm nie jest rasizmem. (11)
43. Patriotyzm jest jak rasizm? (28)
42. Czy RRK jest rosyjskim szpiegiem? (31)
41. Cud nad Wisłą potrzebny od zaraz! (22)
40. 13 sierpnia 2007 roku Jerzy Szmajdziński powiedział (30)
39. Ziobro ma przechlapane? (77)
38. W języku światowej wymiany myśli, ludzi i idei (5)
37. Współczesna definicja komunizmu. (22)
35. Pasożytniczy model komunizmu (10)
34. Dyskusja o przemianie ustrojowej PRL w 1989/1990. (24)
33. Opis komunizmu - diagnoza Pruskiego Sztabu (26)
32. Jakość kompetencji elit. (15)
31. Granice pojmowania rzeczywistości i jakość elit. (31)
30. Realistyczna ocena polskiego marca 1968 (29)
28. Sprawa polskiego interesu narodowego przed Sądem.(38)
27. Rodzina, praca, nauka, religia, oto przyszłość Europy. (37)
26. RACJA STANU - Czy gatunek Europejczyków przetrwa? (38)
25. Integracja europejska jest dla Polski sensownym wyborem.(6)
24. Czy integracja polityczna jest europejskim samobójstwem? (6)
23. Samobójstwo, jako ratunek przed deszczem. (4)
22. Reportaż o najjadowitszych wężach świata.(6)
21. Doczekałem się konferencji prasowej CBA. (50)
20. Alienacja władzy, czy dziennikarskie pogaduszki? (2)
19. Retoryczne pytanie: - Czy Vaclav Klaus jest oszołomem? (22)
18. Czy Vaclav Klaus, Prezydent Czech jest oszołomem? (16)
17. Dlaczego Europa nie uznaje chrześcijańskiej tradycji? (4)
16. RZECZ O WYOBRAŹNI – MISJA IV WŁADZY (36)
15. Gdzie Bukiel ma polską rację stanu? (29)
14. POLSKA RACJA STANU – Wolna Europa? (37)
13. RACJA STANU - Ważny moment historyczny. (60)
12. POLSKA RACJA STANU - Początek wyboru. (14)
11. Gospodarka Kraju jest jak chłopskie gospodarstwo. (9)
10. Tomasz Wróblewski & RobertK - unia intelektualna. (76)
09. Pytania do Pana Chaosu i profesora Sadurskiego. (12)
08. POLSKA RACJA STANU Cz I – streszczenia diagnozy. (5)
07. Bolszewickie kłamstwo – gdzie przyłożyć dłuto? (20)
06. Gra o sumie zerowej? (22)
05. Czemu hieny tak krążą? (11)
04. Jak Człowiek staje się niewolnikiem? (11)
03. CUDOWNA MATERIA DO BATALII POLITYCZNEJ (19)
02. Doktryna hałasu w historii gospodarczej III RP. (8)
01. Czy potrzebna jest jeszcze raz rozgłośnia polska RWE? (31)

image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zauważmy - nie mówię o polskich elitach. Mówię o komunistycznych elitach działających w...
  • Nie sądzę, że mamy przypadek nowego purytanizmu. Uważam, że mamy do czynienia z pierwotnymi...
  • Krzysztofjaw napisał swój artykuł wczoraj, a ja swój nasmarowałem dzień wcześniej....

Tematy w dziale