michal1000 michal1000
449
BLOG

Kaczyńskim już straszą dzieci

michal1000 michal1000 Rozmaitości Obserwuj notkę 0

 Niedawno wpadła mi w ręce książka z opowiadaniami dla dzieci. 

W jednym z nich do klasy dołącza uczeń z zespołem Downa, Patryk. Jak to zwykle bywa w takich historyjkach na początku dzieci nie wiedzą, jak się zachowac, trochę się boją, nie wiedzą, z czym mają do czynienia. Z czasem okazuje się, że to całkiem fajny kolega. "Pewnie, jest trochę inny i trudniej mu się uczyc, ale czy reszta klasy to sami geniusze? No i jest naprawdę bardzo miły." - ocenia narrator nowego kolegę.

I za chwile przeciwstawia go innemu:

"O wiele milszy niż Jarek,który powiedział, że mamy źle w głowie, żeby się przyjaźnic z kimś takim. Ale Michał mu powiedział, że 'kimś takim' to jest on sam, Jarek, i nie powie kim, bo nie chce się wyrażac. A jak mu się Patryk nie podoba, to tym lepiej dla Patryka, bo nie potrzebuje takiego kolegi.

- Niby jakiego?! - naburmuszył się Jarek.

- Wrednego - odpowiedział Michał, I Jarek się rozbeczał. Może mu się zrobiło głupio, czy jak? Przecież musiał w końcu zauważyc, że nikt w klasie się z nim nie chce przyjaźnic."

Krótko mówiąc posługuje się mową nienawiści i nie ma zdolności koalicyjnej.

 

michal1000
O mnie michal1000

Jestem człowiekiem w średnim wieku, mieszkam w średnim mieście, jeżdżę średnim samochodem i średnio się we wszystkim orientuję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości